Lijn 152 Dordrecht Centraal Station - Alblasserdam Scheldeplein: verschil tussen versies

Uit OV in Nederland Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=152 |route=Dordrecht - Papendrecht - Alblasserdam |vervoerder=ZWN-Groep |regio=Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden |lijnsoort=S...')
 
k
 
Regel 30: Regel 30:
  
 
== Geschiedenis ==
 
== Geschiedenis ==
Op [[ZWN Dienstregeling Drechtsteden 1997/1998|1 juni 1997]] werd in Dordrecht het [[Driebussensysteem]] geïntroduceerd. Het gevolg van deze introductie was dat alle streeklijn werden ingekort tot het [[Dordrecht|Centraal Station]] en doorgaande reizigers moesten overstappen op de [[Citybus]]sen, die ongeveer elke 3 minuten vanaf het Station vertrokken voor een lusroute door de binnenstad. De rest van de route en dienstregeling bleven, op licht gewijzigde vertrek- en aankomsttijden na, ongewijzigd. Alleen de rit van maandag- t/m zaterdagavond om 19:44 ging voortaan via het Merwedeziekenhuis rijden i.p.v. de Noordendijk.
+
Op [[ZWN Dienstregeling Drechtsteden 1997/1998|1 juni 1997]] werd in Dordrecht het [[Driebussensysteem]] geïntroduceerd. Het gevolg van deze introductie was dat alle streeklijnen werden ingekort tot het [[Dordrecht|Centraal Station]] en doorgaande reizigers moesten overstappen op de [[Citybus]]sen, die ongeveer elke 3 minuten vanaf het Station vertrokken voor een lusroute door de binnenstad. De rest van de route en dienstregeling bleven, op licht gewijzigde vertrek- en aankomsttijden na, ongewijzigd. Alleen de rit van maandag- t/m zaterdagavond om 19:44 ging voortaan via het Merwedeziekenhuis rijden i.p.v. de Noordendijk.

Huidige versie van 28 jan 2025 om 22:06

Bus grijs nieuw.svg
Voormalige buslijn 152
Vervoerder(s) ZWN-Groep
Regio Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden
Lijnsoort Streekbus
Materieel Onbekend
Periode 1 juni 1997 t/m ...
Voorganger(s) 152
Frequenties
Spits reed niet
Dal reed niet
Avond 1x/uur
Zaterdag reed niet
Zondag 1x/uur

Lijn 152 reed van Dordrecht via Papendrecht naar Alblasserdam.

Route

Route is niet compleet

Halte
Route 0Tar.svg Dordrecht, Station  
Route rsr.svgRoute rlr.svg Dordrecht, Noordendijk  
Route rlr.svgRoute rsr.svg Dordrecht, Prof. Gunningplein  
Route rlr.svgRoute rsr.svg Dordrecht, Merwede Ziekenhuis  
Route rarr.svg Papendrecht, Tenniscentrum Oost  
Route rsr.svg Papendrecht, Pieter Zeemanlaan  
Route rsr.svg Papendrecht, Sterflat  
Route rsr.svg Papendrecht, Centrum  
Route rsBr.svg Papendrecht, Busstation    
Route rsr.svg Alblasserdam, Dam  
Route rsr.svg Alblasserdam, Vondellaan  
Route rs0.svg Alblasserdam, Scheldeplein  

Geschiedenis

Op 1 juni 1997 werd in Dordrecht het Driebussensysteem geïntroduceerd. Het gevolg van deze introductie was dat alle streeklijnen werden ingekort tot het Centraal Station en doorgaande reizigers moesten overstappen op de Citybussen, die ongeveer elke 3 minuten vanaf het Station vertrokken voor een lusroute door de binnenstad. De rest van de route en dienstregeling bleven, op licht gewijzigde vertrek- en aankomsttijden na, ongewijzigd. Alleen de rit van maandag- t/m zaterdagavond om 19:44 ging voortaan via het Merwedeziekenhuis rijden i.p.v. de Noordendijk.