Lijn 598 Hardenberg Clara Feyoenaheem - Bruchterveld Dorpshuis
Voormalige buurtbuslijn 598 | |
Vervoerder(s) | Connexxion (1999 - 2010), Syntus (2010 - 2016) |
Concessies | Noordoost-Overijssel, Zuidwest-Drenthe en Zwolle, Midden Overijssel |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Bruchterveld |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 5 september 1999 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 98 |
Opvolger(s) | 598 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Koopavond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 598 reed van Hardenberg via Ebbenbroek en Kloosterhaar naar Bruchterveld.
Route
Halte | ||
Hardenberg, Clara Feyoenaheem | ||
Hardenberg, Meteoorlaan | ||
Hardenberg, Rheezerweg | ||
Hardenberg, Molenplein | ||
Hardenberg, Gemeentehuis | ||
Hardenberg, Centrum | ||
Hardenberg, Parkweg 57 | ||
Hardenberg, Waterinkschool | ||
Hardenberg, Station | ||
Hardenberg, Ziekenhuis | ||
Hardenberg, Wavin | ||
Hardenberg, Handelsstraat | ||
Hardenberg, De Nieuwe Haven | ||
Bruchterveld, Broeklanderweg | ||
Bruchterveld, PKN Kerk | ||
Ebbenbroek, School | ||
Kloosterhaar, Verlengde Broekdijk | ||
Kloosterhaar, Dorpsstraat | ||
Bruchterveld, Breeslootdijk | ||
Bruchterveld, Dwarsweg | ||
Bruchterveld, Dorpshuis |
Geschiedenis
Op 5 september 1999 was de nieuwe vervoersonderneming Connexxion een feit, ontstaan na een fusie tussen de NZH, Midnet, Oostnet en de ZWN. Deze introductie ging gepaard met veel wijzigingen, zodat er geen dubbele lijnnummers of dubbele routes meer voorkwamen. Het oude lijnnummer 98 werd op die datum gewijzigd, met een vrijwel gelijkblijvende route en dienstregeling, naar 598.
Op 4 september 2005 ging de eerste concessie in Noordoost-Overijssel en Zuidwest-Drenthe van start, die na de aanbesteding was gewonnen door Connexxion en hierbij werd, met name in Drenthe, de dienstregeling flink aangepast en verbeterd.
De buurtbus Bruchterveld bleef evenwel ongewijzigd rijden.
Met ingang van de dienstregeling 2015 rijdt de buurtbus door naar Kloosterhaar, met aansluiting op lijn 80 richting Almelo. De route en vertrektijden zijn hierbij significant gewijzigd, maar niet opgenomen in de officiële dienstregeling.
Op 13 december 2015 werd de route door Kloosterhaar alsnog in de officiële dienstregeling vermeld.
Op 11 december 2016 werd er een andere route gereden, waarbij de haltes De Brink en Merelstraat te Hardenberg en de halte Emtenbroekerdijk in Kloosterhaar werden aangedaan. De route van en naar Clara Feyoenaheem kwam te vervallen.