Lijn 75 Minnertsga Mooie Paal - Ried Ried
Voormalige buslijn 75 | |
Vervoerder(s) | FRAM |
Regio | Noord-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1971 t/m 9 november 1974 |
Opvolger(s) | 75 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 75 reed van Minnertsga via Tzummarum, Sexbierum, Franeker en Dongjum naar Ried.
Route
Halte | ||
Minnertsga, Mooie Paal | ||
Minnertsga, Viersprong | ||
Minnertsga, Hervormde Kerk | ||
Minnertsga, Hermanahiem | ||
Tzummarum, Weg naar Firdgum | ||
Tzummarum, Zwaardweg | ||
Tzummarum, Wapen van Barradeel | ||
Tzummarum, Buorren | ||
Tzummarum, Kapelleweg | ||
Klooster-Lidlum, Muntseweg | ||
Oosterbierum, Kaatsburen | ||
Oosterbierum, Haerdaweg | ||
Oosterbierum, Slachtedijk | ||
Sexbierum, Ottemalaan | ||
Sexbierum, Herenweg | ||
Sexbierum, Tjerks Hiddestraat | ||
Sexbierum, Stationsweg | ||
Sexbierum, Getswerderzijl | ||
Franeker, Breedeplaats | ||
Franeker, Kleijenburg | ||
Franeker, Hertog van Saxenlaan | ||
Franeker, Froonacker | ||
Dongjum, Tzummarumerweg | ||
Boer, Boer | ||
Ried, Ried |
Geschiedenis
Het verloop van deze lijn is onbekend.
Op 10 november 1974 kwam enerzijds het traject tussen Sexbierum en Minnertsga te vervallen. Anderzijds ging de lijn vanaf Franeker eenmaal per 2 uur ook naar Tzum rijden, als gedeeltelijke vervanging van lijn 35. Hierbij ging de frequentie tussen Franeker en Sexbierum gedeeltelijk omhoog naar een regelmatige uurdienst. Ook nieuw was dat in de vroege avond en op zondag enkele ritten gingen rijden.