Lijn 72 Minnertsga Mooie Paal - Leeuwarden Station
Buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 72 rijdt van Minnertsga via Sint Jacobiparochie, Sint Annaparochie, Vrouwenparochie, Stiens, Britsum, Koarnjum en Jelsum naar Leeuwarden.
Route
Halte | ||
Minnertsga, Mooie Paal | ||
Sint Jacobiparochie, Zuideinde | ||
Sint Jacobiparochie, Sint Jacobiparochie | ||
Sint Jacobiparochie, Oosteinde | ||
Sint Jacobiparochie, Noordzigt | ||
Sint Jacobiparochie, Koudeweg | ||
Sint Annaparochie, AZC | ||
Sint Annaparochie, Statenweg | ||
Sint Annaparochie, Van Harenstraat | ||
Sint Annaparochie, Gemeentehuis | ||
Sint Annaparochie, Gereformeerde Kerk | ||
Sint Annaparochie, Pruilhoek | ||
Vrouwenparochie, Middelweg Oost | ||
Vrouwenparochie, Attesweg | ||
Vrouwenparochie, Hervormde Kerk | ||
Vrouwenparochie, Vrouwenparochie | ||
Vrouwbuurtstermolen, Vrouwbuurtstermolen | ||
Stiens, Hegedyk | ||
Stiens, Nije Poarte | ||
Stiens, Lege Hearewei | ||
Stiens, De Boskrane | ||
Stiens, Maartenswouden | ||
Stiens, Griene Leane | ||
Britsum, Britsenburgh | ||
Britsum, Britsum | ||
Koarnjum, Koarnjum | ||
Koarnjum, Weg naar Koarnjum | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Leeuwarden, De Bontekoe | ||
Leeuwarden, Sint Bonifatiuspark | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling van de FRAM, die startte op 18 november 1979, werd er nog niet via Britsum en Koarnjum gereden. Over de gehele dag werd er toen een halfuurdienst gereden, waarbij enkele ritten alleen reden tussen Mooie Paal en de halte Wachthuisje in Sint-Annaparochie (huidige naam: Van Harenstraat).
Begin 1996 fuseerden de FRAM en de DVM/NWH tot de nieuwe maatschappij VEONN (Vervoersonderneming Noord-Nederland). De eerste dienstregeling van deze nieuwe maatschappij ging in op 3 november 1996. Vanaf deze datum ging de lijn ook 'weer' op zondag 1x/uur rijden, omdat lijn 71 op zondag niet langer het ommetje via Sint-Annaparochie ging berijden.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Friesland van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route en dienstregeling, met uitzondering van licht verschoven vertrektijden, bleven (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.