Lijn 71 Haarlem Winkelcentrum Schalkwijk - Santpoort Santpoortsedreef
Voormalige buslijn 71 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Regio | Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 71 reed van Haarlem Schalkwijk via het Centrum, station Haarlem en Bloemendaal naar Santpoort.
In de spitsuren werd verder gereden naar IJmuiden Zuid. In de avonduren werd binnen Haarlem als lijn 72 gereden en reed een belbus van/naar Santpoort (ook onder het lijnnummer 72).
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Haarlem, Winkelcentrum Schalkwijk | ||
Haarlem, R. Kochlaan | ||
Haarlem, Houtplein/Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Station | ||
Haarlem, Kleverlaan | ||
Bloemendaal, Kerkplein | ||
Santpoort, Provinciaal Ziekenhuis | ||
Santpoort, Velserhooft | ||
Santpoort, Santpoortsedreef | ||
Driehuis, Waterloolaan | ||
IJmuiden, Velserduinweg |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1974/1975 werd nog elke dag van de week een half uurdienst gereden, op maandag t/m vrijdag vanaf 06.00, op zaterdag vanaf 06.30 en op zondag vanaf 08.00.
Op 1 juni 1975 werd de lijn vanaf de Santpoortsedreef verlengd naar het Velserduinplein in IJmuiden met behoud van route en dienstregeling.
Vanaf een onbekend moment ging in de avonduren een belbus rijden.
Voormalige routes
Voormalige route in 1974
Niet compleet
Halte | ||
Haarlem, Winkelcentrum Schalkwijk | ||
Heemstede, Station Heemstede-Aerdenhout | ||
Haarlem, Hoofdkantoor NZH | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Station | ||
Overveen, A. Stoopplein | ||
Bloemendaal, Vijverweg | ||
Bloemendaal, Joh. Verhulstweg | ||
Santpoort, Provinciaal Ziekenhuis | ||
Santpoort, Willem de Zwijgerlaan | ||
Santpoort, Santpoortsedreef |