Lijn 65 Groningen Centraal Station - Zoutkamp Marnestraat
Buslijn 65 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü, Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 65 rijdt van Groningen via Adorp, Wetsinge, Winsum, Mensingeweer, Eenrum, Wehe den Hoorn, Leens en Ulrum naar Zoutkamp.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt kortstondig 4x per uur naar Groningen gereden.
- Op zondagochtend tot circa 13:00 wordt slechts 1x per twee uur gereden.
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Schuitendiep | ||
Groningen, UMCG Hoofdingang | ||
Groningen, Professor Rankestraat | ||
Groningen, Linnaeusplein | ||
Groningen, Klaprooslaan | ||
Groningen, Wielewaalplein | ||
Groningen, Oliemuldersbrug | ||
Groningen, Pop Dijkemaweg | ||
Groningen, Beneluxweg | ||
Groningen, P+R Kardinge | ||
Groningen, Bakemastraat | ||
Groningen, Granpré Molièreweg | ||
Groningen, Van Eesterenlaan | ||
Noorderhoogebrug, Boterdiepbrug | ||
Adorp, Oude Adorperweg | ||
Adorp, Harssenslaan | ||
Adorp, Torenweg | ||
Adorp, Munnikeweg | ||
Sauwerd, Burchtweg | ||
Wetsinge, Molenstreek | ||
Wetsinge, Gemaal Tilburg | ||
Winsum, Borgweg | ||
Winsum, Station | ||
Winsum, Borgweg | ||
Winsum, Priorstraat | ||
Winsum, Rotonde N361 | ||
Winsum, Rotonde Ranum | ||
Mensingeweer, Eenrummerweg | ||
Mensingeweer, Mensingeweersterweg | ||
Eenrum, De Vennen | ||
Eenrum, Kerkhofslaan | ||
Eenrum, Raadhuisstraat | ||
Wehe den Hoorn, Pastoor Jan Martensstraat | ||
Wehe den Hoorn, Wiepke Harm Timersmastraat | ||
Wehe den Hoorn, Mernaweg | ||
Wehe den Hoorn, F. Cleveringastraat | ||
Leens, Welgelegen | ||
Leens, Borg Verhildersum | ||
Leens, Wierde | ||
Leens, Van de Munniklaan | ||
Leens, De Nije Nering | ||
Ulrum, Westerhouw | ||
Ulrum, De Lijnbaan | ||
Ulrum, Borgweg | ||
Vierhuizen, Viersprong | ||
Zoutkamp, Panserweg 14 | ||
Zoutkamp, Stationsstraat | ||
Zoutkamp, S.H. Woldringhstraat | ||
Zoutkamp, Marnestraat |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de Marnedienst. De eerste ritten werden gereden in april 1938 nadat de Spoorlijn Winsum - Zoutkamp gesloten was.
Vanaf 6 januari 2008 ging de lijn in Groningen voortaan Deusinglaan naar de Grote Markt rijden, vanwege de afsluiting van het Damsterdiep.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis had.
Op verzoek van inwoners uit de Marnedorpen gingen alle ritten voortaan verder rijden van de Grote Markt naar het Centraal Station, met uitzondering van enkele ritten op late avond en de vroege zondagochtend. Voorts verviel de overstap in Winsum in de avonduren.
Vanaf 2 januari 2011 gingen de ritten in de avonduren en op zondag, die tot Winsum rijden, verder rijden naar Transferium Kardinge. Hiermee kregen de reizigers meer overstapmogelijkheden, waardoor zij sneller in Groningen waren.
Op 24 februari 2013 werd een beperking in Groningen ingevoerd. Komende vanuit Winsum, mochten reizigers na Transferium Kardinge niet meer instappen op de tussengelegen haltes. Uitstappen mochten de reizigers nog wel. Als alternatief kon voor deze haltes gebruik gemaakt worden van de lijnen 3 en 6.
Op 5 januari 2014 werd de route in Groningen verlegd via de Zaagmuldersweg om daarmee de vervallen lijn 4 te compenseren. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Halte | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Oosterstraat | ||
Groningen, Gelkingestraat | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, UMCG Noord | ||
Groningen, W.A. Scholtenstraat | ||
Groningen, W. van Doeverenplein | ||
Groningen, Zaagmuldersbrug |
Op 14 december 2014 werd de frequentie in de ochtendspits naar Groningen verhoogd van 2x naar 4x/uur en in de middagspits richting Zoutkamp werd de frequentie verhoogd van 1x naar 2x/uur, dit door het overnemen van de ritten van lijn 165. In Leens werd een kleine routewijziging doorgevoerd en de halte Weegbrug in Ulrum kwam te vervallen. Niet ten laatste ging de lijn in Groningen altijd verder rijden naar het Hoofdstation, de inkorting tot Transferium Kardinge kwam daardoor te vervallen.
Op 10 december 2017 werd de basisfrequentie van maandag t/m vrijdag overdag verhoogd naar een halfuursdienst, zodat het aantal reismogelijkheden vanuit het Marnegebied verhoogd werd. In de rest van de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats. Wel kwamen de halte Aagtsweg en Mensingeweersterweg in Eenrum te vervallen.