Lijn 653 Kreileroord Zuiderkwelweg - Schagen Station
Buslijn 653 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Voorganger(s) | 153, 253 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag (spitsrichting) |
Spits (vakantie) | 1x/ochtend |
Dal | 1x/dag (ri. Middenmeer) |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 653 rijdt van Kreileroord via Wieringerwerf, Middenmeer en Kolhorn naar Schagen.
Doemstregeling
- In de ochtendspits rijden drie ritten naar Schagen; één vanaf Nieuwe Niedorp, één vanaf Kreileroord en één vanaf Wieringerwerf.
- In de middag (vanaf 14:00 uur) rijden drie ritten van Schagen naar Middenmeer.
- Tijdens de schoolvakanties rijdt alleen de ochtendrit van Nieuwe Niedorp naar Schagen.
Route
Halte | ||
↓ | Kreileroord, Zuiderkwelweg | |
Wieringerwerf, Badweg | ||
Wieringerwerf, Ingenieur Krijnstraat | ||
70px | Wieringerwerf, Brinkweg | |
Wieringerwerf, Ingenieur Ovingestraat | ||
Wieringerwerf, Verbindingsweg | ||
Wieringerwerf, Oosterterp | ||
↑ | Middenmeer, Winkelcentrum | |
Middenmeer, Breestraat | ||
Middenmeer, Alkmaarseweg | ||
Nieuwe Niedorp, Transferium | ||
70px | Nieuwe Niedorp, Hoefje | |
Nieuwe Niedorp, De Veert | ||
Nieuwe Niedorp, De Meet | ||
Winkel, Scheidersweg | ||
Winkel, Bosstraat | ||
Winkel, Winkelmade | ||
Winkel, Wilgenstraat | ||
Kolhorn, Westfriesedijk | ||
Schagen, Witte Paal | ||
Schagen, Muggenburg | ||
Schagen, Oude Slotstraat | ||
Schagen, Station |
Geschiedenis
Op 14 december 2014 werden de lijnen 153 en 253 samengevoegd tot lijn 653. Deze lijn ging in de ochtendspits 2x van Kreileroord naar Schagen rijden en in de middagspits 3x van Schagen naar Middenmeer.
Op 13 december 2015 verviel de route via Lutjewinkel, De Weere, Barsingerhorn en Haringhuizen. Tevens vervielen de haltes Crematorium en Noorderkwartier in Schagen.
Halte | ||
Kolhorn, Waardpolder | ||
Lutjewinkel, Mientweg | ||
Lutjewinkel, Plantsoendwarsstraat | ||
De Weere, Zoutkaag | ||
Barsingerhorn, Weidestraat | ||
Barsingerhorn, Mieldijk | ||
Barsingerhorn, Tram Abri | ||
Barsingerhorn, Lutjewallerweg | ||
Haringhuizen, Dorpsstraat | ||
Schagen, Crematorium | ||
Schagen, Noorderkwartier | ||
Schagen, Witte Paal |
Op 22 juli 2018 ging de volgende concessie Noord-Holland Noord van start. Deze concessieovergang ging gepaard met flinke wijzigingen in het lijnennet en introductie van het Flexvervoer. De schoolbus tussen Kreileroord en Schagen ging vanaf die datum ook rijden via Nieuwe Niedorp, Winkel en Kolhorn en in Middenmeer werd de route in beide richtingen omgedraaid. Tijdens de ochtendspits werd één rit toegevoegd vanuit Nieuwe Niedorp, maar ging nog slechts één rit vertrekken vanuit Kreileroord. Ten slotte ging de rit vanuit Nieuwe Niedorp ook tijdens de schoolvakanties rijden.