Lijn 63 Delft, Station Centrum - Abtswoudsepark
Voormalige buslijn 63 | |
Vervoerder(s) | Westnederland (... - 1994), ZWN (1994 - 1997) |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | oktober 1990 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 63 |
Opvolger(s) | 63 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 63 reed van station Delft via In de Veste en de TU-wijk naar Tanthof.
Routes
Route van 26 augustus 1994 t/m 1997
Halte | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, In de Veste | ||
Delft, Aula/TU | ||
Delft, Stieltjesweg/TU | ||
Delft, TNO/Zuidpolder | ||
Delft, Schieweg/Station Zuid | ||
Delft, Kalfjeslaan | ||
Delft, Edelhertlaan | ||
Delft, Fuutlaan | ||
Delft, Rietzangerstraat | ||
Delft, Abtswoudsepark |
Route van 1990 t/m 25 augustus 1994
Halte | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, Asvest | ||
Delft, Ham | ||
Delft, In de Veste | ||
Delft, Julianalaan | ||
Delft, Aula/TU | ||
Delft, Stieltjesweg | ||
Delft, TNO/Zuidpolder | ||
Delft, Oudelaan | ||
Delft, Kruithuisweg | ||
Delft, Schieweg | ||
Delft, Kalfjeslaan | ||
Delft, Abtswoudsepark |
Geschiedenis
Medio oktober 1990 werd het zuidelijke eindpunt verlegd van Voorhof (In de Hoven) naar de wijk Tanthof, waar de lijn voortaan ook bij het Abtswoudsepark ging eindigen. Ook in deze wijk bleef de koppeling met lijn 62 bestaan. De bus bleef, ongewijzigd, in de spitsuren 4x/uur rijden en 2x/uur daar tussen in.
In 1995 werd er nog 4x/uur in de spits en 2x/uur in het dal gereden, vanaf het Abtswoudsepark reden de ritten verder als lijn 62. Met ingang van 2 juni 1996 werd de frequentie in de spitsuren verlaagd naar 2x/uur.
Op 1 juni 1997 werd het eindpunt in Tanthof verlegd van station Delft Zuid. In de dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats en de koppeling met lijn 62 bleef eveneens gehandhaafd, daar laatstgenoemde lijn ook van/naar station Zuid ging rijden.