Lijn 61 Dokkum Busstation - Buitenpost Station
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | FRAM |
Regio | Noord-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1971 t/m 1979 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/ochtendspits |
Dal | 1x/middag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 61 reed van Dokkum via Damwoude, Zwaagwesteinde, Kollumerzwaag en Veenklooster naar Buitenpost.
Route
Halte | ||
Dokkum, Busstation | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Lyceumweg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Politiebureau | ||
Dokkum, Tolhuis | ||
Damwoude, Kooiloane | ||
Damwoude, Kruisweg | ||
Damwoude, Kerk | ||
Damwoude, Dantumawoude | ||
Wouterswoude, Reinous Reed | ||
Wouterswoude, Broeklaan | ||
Zwaagwesteinde, Molenweg | ||
Zwaagwesteinde, Voorstraat Oost | ||
Kollumerzwaag, Voorstraat 241 | ||
Kollumerzwaag, Bounsweg | ||
Kollumerzwaag, Gezusters Bosma | ||
Kollumerzwaag, De Drie Dorpen | ||
Kollumerzwaag, Schoolstraat | ||
Veenklooster, Dorp | ||
Buitenpost, Jeltingalaan | ||
Buitenpost Station |
Geschiedenis
In de Dienstregeling van 1971 reed lag in Dokkum het begin-/eindpunt bij halte Aalsummerpoort. Daarnaast reed men in de ochtend (Ma-Vr) toen drie ritten van de Aalsummerpoort naar de werkplaats van de A.V.O. Aan het begin van de middag reed men elke dag ook een rit naar ziekenhuis de Sionsberg.
In de dienstregeling 1973/1974 reed alleen in de ochtendspits nog één rit naar de sociale werkplaats, naast de rit in de spitsrichting tussen Dokkum en Buitenpost. Elke dag van de week reed om 13:35 ook één rit van het Busstation naar ziekenhuis Sionsberg.
Op 26 mei 1974 werd de ochtendrit naar de sociale werkplaats geschrapt uit de dienstregeling en per 18 november 1979 gebeurde hetzelfde met de ziekenhuisrit naar het ziekenhuis Sionsberg.