Lijn 603 Leeuwarden, Busstation - Firda/Wilaarderburen
Buslijn 603 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Schoolbus |
Stadsdienst | Leeuwarden |
Materieel | Irisbus Citelis CNG, VDL Citea |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 603 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur (ochtend) 2x/uur (middag) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 603 rijdt van station Leeuwarden via het Centrum en De Hemrik naar de scholen Comenius en Friese Poort.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, Oosterkade | ||
Leeuwarden, Bote van Bolswertstraat | ||
Leeuwarden, Vliet | ||
Leeuwarden, Franklinstraat | ||
Leeuwarden, Esdoornstraat | ||
Leeuwarden, Dennenstraat | ||
Leeuwarden, Scholengemeenschap Comenius | ||
Leeuwarden, Melkemastate | ||
Leeuwarden, Friese Poort/Wilaarderburen |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 kwam het begin- en eindpunt bij de Friese Poort te liggen. De halte Melkemastate werd sindsdien in de richting van het station bediend.
Op 30 oktober 2017 werd de frequentie in de ochtendspits verlaagd naar 4x per uur in beide richtingen en werd de frequentie in de daluren en in de middagspits verlaagd naar 2x per uur in beide richtingen. De vervallen ritten werden overgenomen door lijn 633, die van/naar Kalverdijkje ging rijden.
Op 9 december 2018 werd de route gewijzigd. De gemeente Leeuwarden heeft aangegeven het aantal bussen langs de Wijbrand de Geeststraat te willen verminderen. Lijn 603 ging daarom richting de Friese Poort en Caparis via de Vlietsterbrug en Noordvliet rijden en de Oosterkade en de nieuwe halte Bote van Bolswertstraat aandoen. Richting het busstation bleef de oude route via de Koepelkerk gehandhaafd.