Lijn 53 Maastricht Station NS - Margraten Rijksweg
Voormalige buslijn 53 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 1 februari 2009 t/m 30 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 53 |
Opvolger(s) | 10, 53 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (deels belbus) |
Lijn 53 reed van Maastricht via Bemelen, Klein Welsden en Groot Welsden naar Margraten.
Van maandag t/m zaterdag reed de eerste rit in beide richtingen ook als belbus. Op zondag reden de eerste vier ritten (tot 11:15) in beide richtingen eveneens als belbus.
Route
Halte | ||
Maastricht, Station | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Koningsplein | ||
Maastricht, Scharnerweg | ||
Maastricht, Bergerstraat/Bernhardlaan | ||
Maastricht, Bergerstraat/Vijverdal | ||
Maastricht, Vijverdalseweg/Doornlaan | ||
Maastricht, Doornlaan | ||
Bemelen, Oude Akerstraat | ||
Bemelen, Oude Akerstraat/Put | ||
Bemelen, Hotel Bergrust | ||
Bemelen, Camping Mooi Bemelen | ||
Bemelen, Gasthuis | ||
Cadier en Keer, 't Rooth | ||
Klein Welsden, no. 17 | ||
Klein Welsden, Trichterweg/Putberg | ||
Groot Welsden, Hotel Wippelsdaal | ||
Groot Welsden, Hoek Eykerweg | ||
Margraten, Eykerweg/Bernhardlaan | ||
Margraten, Kennedylaan/Bernhardstraat | ||
Margraten, Kerk | ||
Margraten, Rijksweg 27 |
Geschiedenis
Op 1 februari 2009 werd de dienstregeling van lijn 53 flink aangepakt. Voortaan zou lijn 53 nog maar 1x/uur gaan rijden tussen station Maastricht, Vijverdal, Bemelen en Margraten. De trajecten tussen Margraten en Valkenburg/Gulpen kwamen te vervallen, andere lijnen vormden hier voortaan een alterntatief. De lusroute door de stad Maastricht werd overgenomen door de nieuwe lijn 9.
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.
Op 1 november 2009 werd de route flink gewijzigd. Voortaan ging de lijn beginnen in Vijverdal, om vervolgens na Bemelen naar Sibbe en Valkenburg te gaan rijden. In hoofdzaak bleef de frequentie gehandhaafd op 1x/uur met een kleiner busje.