Lijn 47 Sneek Station - Lemmer Busstation
Buslijn 47 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 47 rijdt van Sneek via Hommerts, Woudsend, Ypecolsga, Balk en Sondel naar Lemmer.
Route
Halte | ||
Sneek, Busstation | ||
Sneek, Prins Hendrikkade | ||
Sneek, Oosterdijk | ||
Sneek, Grootzand | ||
Sneek, Frieswijkstraat | ||
Sneek, Tinga | ||
Jutrijp, Jutrijp | ||
Hommerts, Smidspolle | ||
Hommerts, Weg naar Heeg | ||
Hommerts, Zuid | ||
Hommerts, Smallebrugge | ||
Woudsend, Wellebrug | ||
Woudsend, Brug | ||
Woudsend, Centrum | ||
Ypecolsga, Ypecolsga | ||
Ypecolsga, Waterloo | ||
Harich, Rotonde | ||
Balk, Wilhelminastraat | ||
Balk, Zuivelfabriek | ||
Sondel, De Vinkebuorren (aansluiting op lijn 44) | ||
Lemmer, Lemsterhoek | ||
Lemmer, Urkerstraat | ||
Lemmer, Pampusstraat | ||
Lemmer, Busstation |
Geschiedenis
Op 15 december 2002 werd het lijnennet in de Friese Zuidwesthoek gewijzigd, voorheen reed lijn 47 tussen Sneek en Balk. Vanaf 15 december 2002 ging lijn 47 van Sneek via Balk naar Lemmer rijden. Het verlaten traject naar Wijckel werd voortaan gereden door de nieuwe lijn 247 die in Balk aansluiting gaf op lijn 47 naar Sneek en in Wijckel op lijn 44.
Op maandag t/m vrijdag en zaterdagmiddag werd een basisuurdienst gereden, waarbij enkele spitstoevoegers van/naar Wijckel reden. In de avonduren, zaterdagochtend en zondag de gehele dag werd elke twee uur gereden.
Later bij Connexxion werd de lijnvoering gewijzigd in een verbinding tussen Sneek, Balk, Mirdum, Rijs, Bakhuizen en Hemelum. De lijn ging daarentegen wel op alle momenten van de week een basisuurdienst rijden.
Bij de start van de nieuwe concessie Noord- en Zuidwest-Friesland op 9 december 2012 werd lijn 47 vanaf Balk weer verlengd naar Lemmer en werd de frequentie op maandag t/m vrijdag buiten vakanties verhoogd naar 2x/uur, dit ten faveure van lijn 42.