Lijn 32 Rotterdam, Overschie - Noordereiland
Voormalige buslijn 32 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Bus Rotterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Rotterdam |
Formule | 6-4-2 |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 2 september 1967 t/m 13 december 2014 |
Opvolger(s) | 32, 47 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 4-6x/uur |
Dal (vakantie) | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Lijn 32 reed van Overschie via het Oude Westen en het Centrum naar het Noordereiland.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Van Noortwijckstraat | ||
Rotterdam, Rotterdamse Rijweg | ||
Rotterdam, 2e Hogenbanweg | ||
Rotterdam, Baanweg | ||
Rotterdam, Ruggeweg | ||
Rotterdam, Abtsweg | ||
Rotterdam, Abraham van Stolkweg | ||
Rotterdam, Roel Langerakweg | ||
Rotterdam, Allard Piersonstraat | ||
Rotterdam, Mathenesserplein | ||
Rotterdam, Hooidrift | ||
Rotterdam, Heemraadsplein | ||
Rotterdam, Claes de Vrieselaan | ||
Rotterdam, Nieuwe Binnenweg | ||
Rotterdam, Breitnerstraat | ||
Rotterdam, Eendrachtsplein | ||
Rotterdam, Westblaak | ||
Rotterdam, Keizerstraat | ||
Rotterdam, Station Blaak | ||
Rotterdam, Willemswerf | ||
Rotterdam, Willemsbrug | ||
Rotterdam, Koninginnebrug | ||
Rotterdam, Olivier van Noortstraat | ||
Rotterdam, Cornelis Trompstraat | ||
Rotterdam, Sleepshellingstraat | ||
Rotterdam, Meeuwenstraat |
Geschiedenis
Op 2 september 1967 werd de route van lijn 32 vanaf de Mathenesserlaan doorgetrokken naar het Noordereiland ter vervanging van lijn 31.
In de dienstregeling 1987/1988 werd op maandag t/m vrijdag in de spitsuren 6x/uur gereden, in de daluren 5x/uur. Op zaterdag overdag werd 4x tot 6x/uur gereden. 's Avonds en op zondag werd eveneens 4x/uur gereden.
Geschiedenis volgt t.z.t.
In 2008 heeft lijn 32 ook nog gereden tussen station Noord en Overschie. M.i.v. de 14 december 2008 werd dit weer ongedaan gemaakt, waarna het vervallen traject overgenomen is door (de inmiddels ook alweer vervallen) lijn 41.
Op 14 december 2014 werd deze lijn gekoppeld aan lijn 48 en kreeg over het hele traject ook dit lijnnummer. Hiermee ontstond een nieuwe busverbinding tussen Overschie, het Centrum en (de kop van) Zuid. Tegelijkertijd werd de lijn omgezet naar een 6-4-2-bus; over het hele traject bleven grofweg dezelfde frequenties gehandhaafd. Voor het verlaten traject naar het Noordereiland, werd op diezelfde datum de nieuwe lijn 47 in het leven geroepen.