Lijn 20 Assen Station - Meppel Station (-2019)
Buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü, Mercedes-Benz Citaro G, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/1,5 uur |
Avond | 1x/1,5 uur |
Zaterdag | 1x/1,5 uur |
Zondag | 1x/1,5 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 20 rijdt van Assen via Bovensmilde, Smilde, Hijkersmilde, Hoogersmilde, Geeuwenbrug, Diever, Uffelte en Havelte naar Meppel.
In de spitsrichting buiten de vakanties maken de ritten na het station van Meppel nog een extra rondje door Meppel.
Route
Halte | ||
Assen, Station | ||
Assen, Zuidhaege | ||
Assen, Kerkplein | ||
Assen, Hoofdlaan De Smelt | ||
Assen, Rotonde Hoofdlaan | ||
Assen, Witterstraat | ||
Assen, Balkenweg | ||
Assen, Balkendwarsweg | ||
Assen, Kloosterbrug | ||
Assen, Polweg | ||
Bovensmilde, Van Liersbrug | ||
Bovensmilde, Schoolstraat | ||
Bovensmilde, Meestersbrug | ||
Bovensmilde, Grietmansbrug | ||
Smilde, Jonkersbrug | ||
Smilde, Polakkenbrug | ||
Smilde, Koop Bakkersdraai | ||
Smilde, Veenhoopsbrug | ||
Hijkersmilde, Vroomsdraai | ||
Hijkersmilde, Wittewijk | ||
Hoogersmilde, Leembrug | ||
Hoogersmilde, Spiersbrug | ||
Hoogersmilde, Schultestraat | ||
Hoogersmilde, Hendrik Oostdraai | ||
Hoogersmilde, Rijksweg 254 | ||
Geeuwenbrug, Geeuwenbrug | ||
Geeuwenbrug, Wildryck | ||
Dieverbrug, Busstation | ||
Diever, Dieverbrug 11 | ||
Diever, Dingspilhuis | ||
Diever, Kasteel | ||
Diever, Hoofdstraat | ||
Diever, Brink | ||
Diever, Dingspilhuis | ||
Diever, Dieverbrug 11 | ||
Dwingeloo, Stevensweg | ||
Dwingeloo, Brinkweg | ||
Dwingeloo, Brink | ||
Dwingeloo, Broeklaan | ||
Dwingeloo, Weverslaan | ||
Dwingeloo, Valderseweg | ||
Dwingeloo, Stevensweg | ||
Dieverbrug, Busstation | ||
Wittelte, Brug | ||
Uffelte, Weg achter de Es | ||
Uffelte, Dorpsstraat | ||
Uffelte, Anserweg | ||
Havelte, Havelterbrug | ||
Havelte, Brink | ||
Havelte, Centrum | ||
Havelte, Van Helomaweg | ||
Pijlebrug, Lokbrug | ||
Meppel, Paradijssluis | ||
Meppel, Israëlitische Begraafplaats | ||
Meppel, Steenwijkerstraatweg | ||
Meppel, Hugo de Grootstraat | ||
Meppel, Burgemeester Knopperslaan | ||
Meppel, Station | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Zuiderlaan Driesprong | ||
Meppel, Gerard Doustraat | ||
Meppel, Zuiderlaan | ||
Meppel, J. Tooroplaan |
Geschiedenis
Deze lijn reed al bij Arriva in 2003. Destijds werd op maandag t/m zaterdag overdag als vaste bus gereden tussen Meppel en Assen (in vakantieperioden tot Smilde). In de avonduren en op zondag werd als belbus gereden tussen Meppel en Smilde. In Smilde konden reizigers naar Assen overstappen op lijn 16.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 2 januari 2011 werd de route in Assen gewijzigd. De route door het Centrum verviel, voortaan ging de bus rechtstreeks via de Europaweg-Zuid van/naar het Station rijden. Op zondag gingen de ritten voortaan met een 8-persoonsbusje rijden vanwege de geringere bezetting.
Op 17 augustus 2014 werd de route door Koedijkslanden in Meppel aangepast. Voortaan werd niet meer in beide richtingen dezelfde route gereden, maar een route in twee richtingen naar het nieuwe eindpunt J. Tooroplaan.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Koedijkslanden (t/m 08-2014)
Halte | ||
Meppel, Station | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Zuiderlaan/Driesprong | ||
Meppel, Gerard Doustraat | ||
Meppel, Piet Mondriaanstraat | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Piet Mondriaanstraat | ||
Meppel, Gerard Doustraat | ||
Meppel, Zuiderlaan/Driesprong | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Station |
Voormalige route in Assen (... t/m 12-2011)
Halte | ||
Assen, Busstation / NS | ||
Assen, Zuidersingel | ||
Assen, Weiersstraat / HEMA | ||
Assen, Nobellaan/Martuariakerk | ||
Assen, Selma Lagerlöflaan | ||
Assen, Maria in Campislaan | ||
Assen, ANWB Carpoolplaats | ||
Assen, Kloosterbrug |