Lijn 168 Heinenoord Busstation - Dordrecht Centraal Station
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 12 mei 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige snelbuslijn 168 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2016-2023) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120 VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 13 december 2015 t/m 9 januari 2022 |
Voorganger(s) | 168, 178 |
Opvolger(s) | 166 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/ochtendspits (ri. Dordrecht) |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 168 reed van Heinenoord via 's-Gravendeel naar Dordrecht.
Dienstregeling
- Slechts in de ochtendspits reed één rit van Heinenoord naar Dordrecht.
Route
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Maasdam, Provinciale Weg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg | ||
's-Gravendeel, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Hendrik Hamerstraat | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 ging de volgende concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee van start. Deze was na de aanbestedingsronde gewonnen door Connexxion, waardoor deze vervoerder terugkeerde in één van zijn ontstaansgebieden. Naast de introductie van het R-net werden diverse andere wijzigingen doorgevoerd.
Lijn 178 werd vernummerd in 168, de route werd verlegd via 's-Gravendeel en de dienstregeling werd ingeperkt tot enkele ritten in de drukste richting. Ter vervanging van lijn 168 ging lijn 176 verder rijden naar Dordrecht.
Op 8 mei 2016 werd de halte Ziekenhuis Dordwijk aan de route toegevoegd.
Met ingang van 10 december 2017 werd tijdens de middagspits niet meer tussen Dordrecht en 's-Gravendeel gereden. Daarnaast werd tijdens de middagspits het aantal ritten uitgebreid van vijf naar zeven en werd de route in 's-Gravendeel voortaan in één richting gereden. In 's-Gravendeel werd de halte Provincialeweg N217 toegevoegd voor de middagritten.
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Maasdam, Provinciale Weg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg | ||
's-Gravendeel, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Hendrik Hamerstraat | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Centraal Station |
Op 3 januari 2021 vervielen alle middagritten.
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Maasdam, Provinciale Weg | ||
's-Gravendeel, Provincialeweg N217 | ||
's-Gravendeel, Hendrik Hamerstraat | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg |
Op 9 januari 2022 verviel ook de laatste rit. Lijn 166 bleef nog wel op deze route rijden.