Lijn 168 Heinenoord Busstation - Dordrecht Centraal Station
Versie door Meltrain (overleg | bijdragen) op 17 nov 2017 om 13:28 (Meltrain heeft pagina Lijn 168 Dordrecht Centraal Station - Heinenoord Busstation hernoemd naar Lijn 168 Heinenoord Busstation - Dordrecht Centraal Station)
Snelbuslijn 168 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v) Connexxion |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 168, 178 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/ochtendspits (ri. Dordrecht) 5x/middagspits (ri. Heinenoord) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 168 rijdt van Dordrecht via 's-Gravendeel en Maasdam naar Heinenoord.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijdt één rit van Heinenoord naar Dordrecht en in de middagspits rijden vijf ritten (2x/uur) naar Heinenoord.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
's-Gravendeel, Hendrik Hamerstraat | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg | ||
Maasdam, Provinciale Weg | ||
Heinenoord, Busstation |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 ging de volgende concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee van start. Deze was na de aanbestedingsronde gewonnen door Connexxion, waardoor die vervoerder weer terugkeerde in één van zijn ontstaansgebieden. Naast de introductie van het R-net werden diverse andere wijzigingen doorgevoerd.
De route van lijn 168 werd weer ingekort tot Heinenoord en de dienstregeling werd ingeperkt tot enkele ritten in de drukste richting. Ter vervanging van deze lijn ging lijn 176 "weer" verder rijden naar Dordrecht.
Op 8 mei 2016 werd de halte Ziekenhuis Dordwijk aan de route toegevoegd.