Lijn 167 Rotterdam Zuidplein - Strijensas Kerkplein
Voormalige buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1984 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1995) |
Regio's | Rotterdam, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz O405G |
Periode | 3 juni 1984 t/m 27 mei 1995 |
Voorganger(s) | 165, 167 |
Opvolger(s) | 167 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 167 reed van Rotterdam via Barendrecht, Heinenoord, Puttershoek, Maasdam, Cillaarshoek en Strijen naar Strijen-Sas.
Dienstregeling
- In de spitsuren reden extra ritten op deeltrajecten.
- Tussen Strijen en Strijen-Sas werd doordeweeks overdag slechts elke 2 uur gereden en op zaterdag elke 3 uur.
- In de avonduren en op zondag werd alleen tussen Heinenoord en Strijen gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Pascalweg | ||
Barendrecht, Kerk | ||
Barendrecht, Beltmolen | ||
Barendrecht, J.G. Oemvliet | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Maasdam, Sportlaan | ||
Maasdam, Lageweg | ||
Maasdam, Smidsweg | ||
Cillaarshoek, Dorp | ||
Strijen, Walewegje | ||
Strijen, Boomgaard | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Kievitstraat | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Politiebureau | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Strijen, Steenplaats | ||
Strijensas, Kerkplein |
Geschiedenis
Op 3 juni 1984 werd de route in Strijen van lijn 167 iets gewijzigd en tevens ging de lijn ongeveer 1x per 2 uur verder rijden naar Strijen ter vervanging van lijn 165, die juist ingekort werd tot Strijen. In de rest van de route tussen Rotterdam en Strijen en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 27 mei 1990 werd de dienstregeling op zaterdag tussen Strijen en Strijensas teruggebracht van een 2-uursdienst naar slechts enkele ritten, waarbij de intervallen tussen deze ritten opliepen naar wel 4 à 5 uur.
Vanaf 2 juni 1991 ging de lijn in Barendrecht 'eindelijk' ook via de wijk Molenvliet rijden. De reistijd voor de doorgaande reizigers naar Rotterdam werd hiermee wel langer; om dit te voorkomen konden reizigers in Heinenoord eventueel overstappen op één van de lijnen die wel rechtstreeks blijft rijden.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Met de sterk toegenomen woningbouw in Barendrecht werd het lijnennet in die plaats aangepast. De route van deze lijn werd ingekort tot de wijk Middeldijk en alvorens terug te keren naar Strijen(sas) ging de lijn een lusroute door Barendrecht rijden. In de dienstregeling en de rest van de route in de Hoeksche Waard vonden verder geen wijzigingen plaats.