Nederlandse lijnen 167: Bus-, tram-, metro- en veerlijnen in Nederland (ook grensoverschrijdende lijnen).
Belgische en Duitse lijnen 167: Bus-, tram-, metro- en veerlijnen in België en Duitsland die een artikel op deze wiki hebben.
De tabellen met voormalige lijnen zijn niet compleet.
Klik op de pijltjes om te sorteren op route, lijnsoort (formule), vervoerder of concessie.
Huidige lijnen
Nederland
België
Duitsland
Voormalige lijnen
Nederland
|
Route
|
|
Vervoerder
|
|
Periode
|
167
|
Alkmaar - Heiloo - Limmen - Castricum - Heemskerk - Beverwijk
|
Streekbus
|
Connexxion
|
concessie Haarlem-IJmond (2006-2017), concessie Noord-Holland Noord (2008-2018)
|
... t/m 12 december 2015
|
167
|
Alkmaar - Heiloo - Limmen - Castricum - Heemskerk - Beverwijk (- Velsen-Noord)
|
Streekbus
|
NZH (1998 - 1999), Connexxion (1999 - ...)
|
concessie Haarlem-IJmond (2006-2017) regio Alkmaar, regio Haarlem-IJmond
|
24 mei 1998 t/m ...
|
167
|
Alphen aan den Rijn - Woubrugge - Hoogmade - Leiderdorp - Leiden
|
Streekbus
|
Westnederland (1982 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1998)
|
regio Midden-Holland
|
23 mei 1982 t/m 23 mei 1998
|
167
|
Amstelveen: Busstation - Elsrijk - Kronenburg
|
Stadsbus
|
Connexxion
|
concessie Amstelland-Meerlanden (2018-2032)
|
10 december 2017 t/m 8 december 2018
|
167
|
Dussen → Meeuwen → Genderen → Wijk en Aalburg
|
Streekbus
|
BBA, Veolia Transport
|
concessie West-Brabant (2007-2014) regio West-Brabant
|
... t/m 13 december 2009
|
167
|
Groningen - Winsum - Wehe den Hoorn - Kloosterburen - Hornhuizen
|
Streekbus
|
GADO (1995 - 1998), Arriva (1998 - ...)
|
regio Noord-Groningen
|
28 mei 1995 t/m ...
|
167
|
Heerhugowaard - Obdam - Opmeer - Hoogwoud
|
Streekbus
|
NZH
|
regio Alkmaar, regio West-Friesland
|
29 september 1991 t/m 22 mei 1993
|
167
|
Heerhugowaard - Obdam - Opmeer - Hoogwoud
|
Belbus
|
NZH
|
regio Alkmaar, regio West-Friesland
|
... t/m 28 september 1991
|
167
|
Hoofddorp: Station - Beukenhorst - Arnolduspark - Kaagwijk - Overbos - Spaarne Ziekenhuis
|
Stadsbus
|
(TCR i.o.v.) Connexxion
|
concessie Amstelland-Meerlanden (2008-2017)
|
9 december 2007 t/m 10 december 2011
|
167
|
Maashees - Holthees - Smakt - Venray Centrum - Merselo - Vredepeel
|
Buurtbus
|
Hermes
|
regio Midden-Limburg
|
iig. 1997
|
167
|
Ommen - Varsen - Oudleusen - Dalfsen - Emmen - Hoonhorst - Wijthmen - Zwolle
|
Streekbus
|
Connexxion (... - 2009), Syntus (2009 - 2013)
|
concessie Salland, concessie Midden Overijssel
|
... t/m 7 december 2013
|
167
|
Ommen - Varsen - Oudleusen - Dalfsen - Emmen - Hoonhorst - Wijthmen - Zwolle
|
Streekbus
|
Syntus
|
concessie Midden Overijssel
|
8 december 2013 t/m 16 februari 2019
|
167
|
Raamsdonksveer - Hank - Dussen - Meeuwen - Eethen - Genderen - Wijk en Aalburg
|
Streekbus
|
BBA
|
regio West-Brabant
|
24 mei 1998 t/m ...
|
167
|
Venray - Merselo - Vredepeel / Venray - Smakt - Holthees - Maashees / Venray - Oirlo
|
Buurtbus
|
Hermes
|
regio Noord-Limburg
|
iig. drgl. 1999/2000
|
167
|
Rotterdam - Barendrecht - Heinenoord - Puttershoek - Maasdam - Cillaarshoek - Strijen
|
Streekbus
|
ZWN
|
regio Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee
|
31 mei 1981 t/m 2 juni 1984
|
167
|
Rotterdam - Barendrecht - Heinenoord - Puttershoek - Maasdam - Cillaarshoek - Strijen (- Strijensas)
|
Streekbus
|
ZWN (1984 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1995)
|
regio Rotterdam, regio Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee
|
3 juni 1984 t/m 27 mei 1995
|
167
|
Schagen - Zijpe - 't Zand - Oudesluis
|
Streekbus
|
NZH
|
regio Kop van Noord-Holland
|
onbekend
|
167
|
(Brunssum - Doenrade -) Sittard - Born
|
Streekbus
|
VSL
|
regio Zuid-Limburg
|
27 mei 1990 t/m 30 mei 1992
|
167
|
Strijen - Maasdam - (Puttershoek -) Heinenoord - Rotterdam
|
Streekbus
|
Connexxion, Arriva
|
concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2002-2007), concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2008-2015)
|
30 mei 1999 t/m 12 december 2015
|
167
|
Strijensas - Strijen - Cillaarshoek - Maasdam - Puttershoek - Heinenoord - Barendrecht
|
Streekbus
|
ZWN-Groep
|
regio Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee
|
28 mei 1995 t/m 29 mei 1999
|
167
|
Winsum - Wehe den Hoorn - Kloosterburen - Kruisweg - Hornhuizen
|
Streekbus
|
Arriva (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2011)
|
concessie GGD, concessie GD (2010-2019)
|
... t/m 1 januari 2011
|
167
|
Zwolle - Wijthmen - Hoonhorst - Dalfsen - Oudleusen - Ommen
|
Streekbus
|
Midnet (... - 1999), Connexxion (1999 - ...)
|
regio Salland
|
onbekend
|
167
|
Zwolle - Wijthmen - Hoonhorst - Emmen - Dalfsen - Lemelerveld
|
Streekbus
|
Syntus
|
concessie Midden Overijssel
|
17 februari 2019 t/m 12 december 2020
|
België
Duitsland