Lijn 14 Leiden, Centraal Station - Zuidwest
Voormalige buslijn 14 | |
Vervoerder(s) | NZH (1984 - 1994), ZWN (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio | Duin- en Bollenstreek/Leiden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Den Oudsten B86, Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | september 1984 t/m .. |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 14 reed vanaf station Leiden Centraal een grote lusroute via het Centrum, de Mors, Stevenshof, Leiden-Zuidwest, de Burgemeesterswijk, het Centrum en de Pesthuiswijk.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiden, Centraal Station | ||
Leiden, Steenstraat | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
↓ | Leiden, Centraal Station | |
Leiden, Cruquiuslaan | ||
Leiden, Churchillbrug | ||
Leiden, H. Verburgweg | ||
Leiden, Stevensbloem | ||
↓ | Leiden, Station De Vink | |
Leiden, Fortuinlaan | ||
Leiden, Vijf Meiplein | ||
↓ | Leiden, Station Lammenschans | |
Leiden, Katoenpark | ||
Leiden, Pelikaanstraat | ||
Leiden, Groenoordhallen | ||
Leiden, Diaconessenhuis | ||
Leiden, Centraal Station |
Geschiedenis
Op een onbekend moment in september/oktober 1984 werd de voormalige lijn 14 uitgebreid tot een volledige lusroute linksom door Leiden in de tegengestelde richting van lijn 13. De bus bleef de hele week door 2x/uur rijden, zodat in combinatie met lijn 13 altijd een scheve halfuurdienst gereden werd.
In de dienstregeling 1990/1991 werd in de avonduren inmiddels 1x/uur gereden.
In de dienstregeling 1996/1997 werd na 19:00 's avonds niet meer gereden.
Op een onbekend moment (vermoedelijk rond de eeuwwisseling) vervielen ook de ritten op zondag en werd de route voortaan door Stevenshof geleid.