Lijn 14 Hilversum Station - Bunnik Provincialeweg
Voormalige buslijn 14 | |
Vervoerder(s) | NBM |
Regio's | Gooi- en Vechtstreek, Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 27 mei 1967 |
Opvolger(s) | 15, 59 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 14 reed van Hilversum via Lage Vuursche, Den Dolder, Rodichem, Huis ter Heide en Zeist naar Bunnik.
Route
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Lage Vuursche, Hoge Vuurscheweg | ||
Lage Vuursche, Lage Vuursche | ||
Pijnenburg, Pijnenburg | ||
Den Dolder, Station | ||
Rodichem, Rodichem | ||
Huis ter Heide, Huis ter Heide | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Rond | ||
Bunnik, Provincialeweg |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1961/1962 werd nog de gehele dag 1x per 2 uur gereden, met een extra spitsrit in de ochtendspits.
Op 27 mei 1967 werd deze buslijn opgeheven. Tussen Hilversum en Zeist (en verder naar Utrecht) ging voortaan de nieuwe lijn 15 rijden. Doorgaande reizigers naar Bunnik moesten vervolgens in Zeist overstappen op de nieuwe lijn 59. De aansluiting tussen beide lijnen werd echter wel een lange; 25 minuten richting Bunnik en 24 minuten richting Hilversum. De route bleef op hoofdlijnen gelijk; net zoals de totale frequentie over het traject Hilversum - Zeist - Bunnik.