Lijn 12 Leiden Station - Leimuiden Garage
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 25 jun 2012 om 14:50 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=12 |vervoerder=Centraal Nederland |lijnsoort=Streekbus |periode=3 juni 1973 t/m ... |frequentie_spits=1x/uur |frequentie_dal=1x/uur |frequentie…')
Voormalige buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 12 reed van Leiden via Leiderdorp, Rijpwetering, Roelofarendsveen en Nieuwe Wetering naar Leimuiden.
Route
Halte | ||
Leiden, Station | ||
Leiden, Sieboldtstraat / Decimastraat | ||
Leiderdorp, Zijldijk 24 | ||
Oud Ade, Kapteyn | ||
Rijpwetering, Provinciale Weg | ||
Nieuwe Wetering, Franse Brug | ||
Roelofarendsveen, Noord | ||
Roelofarendsveen, Elektrolasch | ||
Oude Wetering, Immink | ||
Leimuiden, Garage |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 2 tussen Leiden en Leimuiden werd gesplitst in de lijnen 2, 12 en 13. De lijnen 2 en 12 reden allebei de gehele week in een uurdienst. Lijn 13 was een spitsbus tussen Leiden en Roelofarendsveen.