Lijn 128 Utrecht Jaarbeursplein/Centraal Station - Woerden Station
Voormalige buslijn 128 | |
Vervoerder(s) | Midnet (1995 - 1999), Connexxion (1999 - 2002), BBA (2002 - 2008), Connexxion (2008 - 2012) |
Concessies | Utrecht-Noordwest, Provincie Utrecht (2009-2016) |
Regio's | Midden-Utrecht, West-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance, Den Oudsten B88, Mercedes-Benz Citaro, Mercedes-Benz Integro, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 28 mei 1995 t/m 8 december 2012 |
Voorganger(s) | 181 |
Opvolger(s) | 102, 103 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 128 reed van Utrecht via de Meern, Vleuten en Harmelen naar Woerden.
Route
Halte | ||
Utrecht, Busstation Jaarbeursplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
De Meern, Proost en Brandt | ||
De Meern, Sligro | ||
De Meern, Strijkviertel | ||
De Meern, Busstation De Meern Oost | ||
De Meern, Meernbrug | ||
De Meern, Boekbinderslaan | ||
De Meern, De Balije | ||
De Meern, Veldhuizen | ||
De Meern, Wiericke | ||
De Meern, Alpha Omega | ||
Harmelen, Heldam | ||
Harmelen, Utrechtsestraatweg 16 | ||
Harmelen, Knorrenburg | ||
Harmelen, Mariënberg | ||
Harmelen, Kastanjelaan | ||
Harmelen, Eikenlaan | ||
Harmelen, Kalverstraat | ||
Harmelen, Huize Gaza | ||
Harmelen, Noordergaard | ||
Harmelen, Spruit en Bosch | ||
Harmelen, Bedrijfsweg | ||
Harmelen, Putkop | ||
Harmelen, Gerverscop | ||
Harmelen, Houtdijk | ||
Woerden, Ir. Enschedeweg | ||
Woerden, Woudenberg | ||
Woerden, Fagellaan | ||
Woerden, Aalberselaan | ||
Woerden, Hertenkamp | ||
Woerden, Station |
Geschiedenis
Bij de grote dienstregelingwijzigingen op 28 mei 1995 werd het lijnnummer gewijzigd van 181 naar 128.
Met ingang van de dienstregeling 2000/2001 werd de lijn fors opgewaardeerd. Er werd vanaf 28 mei 2000 elk kwartier gereden tussen Utrecht en De Meern en vanaf daar elk halfuur verder naar Woerden. Verder werd ook nog een lusroute door Woerden Molenvliet gereden, deze route werd op zaterdag elk uur gereden en 's avonds en op zondag elke 2 uur.
Vanaf 15 december 2002 ging deze lijn deel uitmaken van de concessie Utrecht-Noordwest en deze was na de aanbesteding door de BBA.
De korte ritten Utrecht - Vleuterweide werden op die datum overgenomen door het GVU onder het nieuwe lijnnummer 28. Deze korte ritten bleven een gecombineerde 15-minutendienst verzorgen met de doorgaande buslijn Utrecht - Woerden. De doorgaande ritten bleven bij het streekvervoer en de dienstregeling daarvan bleef grotendeels ongewijzigd; van maandag t/m zaterdag overdag een halfuursdienst, met een korte aanvulling in de ochtendspits naar Utrecht, en een uurdienst in de avonduren en op zondag. Wel kwam het stadstraject naar Molenvliet te vervallen, hier ging de nieuwe lijn 12 rijden.
Halte | ||
Woerden, Station | ||
Woerden, Plantsoen | ||
Woerden, Westdam | ||
Woerden, Ridderstraat | ||
Woerden, Nicolaas Maesstraat | ||
Woerden, Gebroeders Marisstraat | ||
Woerden, Vincent van Goghlaan | ||
Woerden, Jan Steenstraat | ||
Woerden, Jozef Israëlslaan | ||
Woerden, Lindenlaan | ||
Woerden, Molenvlietbaan | ||
Woerden, Kuipersweg | ||
Woerden, Wederikveld | ||
Woerden, Akkerwindeveld | ||
Woerden, Molenvlietbrink | ||
Woerden, Akeleiweide | ||
Woerden, Waardsedijk | ||
Woerden, Polderbaan | ||
Woerden, Stromenlaan | ||
Woerden, Leliestraat | ||
Woerden, Havenstraat | ||
Woerden, Rijnstraat | ||
Woerden, Station |
Op een onbekend moment is de route in Woerden gewijzigd en ging de bus voortaan via de zuidrand van Woerden naar het station rijden in plaats van het Staatsliedenkwartier. Deze wijziging werd later weer ongedaan gemaakt.
Halte | ||
Woerden, Woudenberg | ||
Woerden, Groepenbrug | ||
Woerden, Carosserieweg | ||
Woerden, Steinhagenseweg | ||
Woerden, Station |
Geschiedenis volgt t.z.t.
Met ingang van 14 december 2008 ging de concessie Provincie Utrecht van start, waarin alle bestaande concessies in Utrecht waren geïntegreerd. Op die datum werd de frequentie in de spitsuren verhoogd naar een kwartierdienst, zodat meer reizigers vervoerd kunnen worden.
Op 13 december 2009 werd het begin-/eindpunt in Utrecht verlegd naar het Jaarbeursplein zodat de bus geen last (meer) had van de grootschalige werkzaamheden op het busstation aan de centrumzijde van het centraal station.
Op 9 december 2012 werden de lijnnummers in het westen van de provincie gelijk getrokken. Op die datum werd deze lijn gesplitst in de nieuwe lijnen 102 en 103. Tussen station Utrecht Centraal en Woerden (halte Woudenberg) bleven beide lijnen dezelfde (oude) route rijden. Onder het lijnnummer 102 wordt vervolgens de oude route via het Staatsliedenkwartier naar de noordkant van station Woerden gereden en onder het lijnnummer 103 wordt via Waterrijk naar de zuidkant van station Woerden gereden. Gezamenlijk bleven de beide lijnen volgens de huidige dienstregeling rijden; een kwartierdienst in de spitsuren, een halfuursdienst in de daluren en op zaterdag en een uurdienst op overige tijdstippen.
Voormalige routes
Voormalige route via Langerak (05-1995 - ...)
Halte | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
De Meern, Huize Rheyngaarde | ||
De Meern, Stadsdam | ||
De Meern, Strijkviertel | ||
De Meern, Leidsche Rijn/Langerak | ||
De Meern, Meentweg | ||
De Meern, Meentbrug |
- Voormalige lijn 128
- Voormalige buslijnen
- Concessie Utrecht-Noordwest (voormalige lijnen)
- Concessie Provincie Utrecht (2009-2016) (voormalige lijnen)
- Regio Midden-Utrecht
- Regio West-Utrecht
- Plaats Utrecht
- Station Utrecht Centraal
- Utrecht Graadt van Roggenweg
- Utrecht 24 Oktoberplein
- Plaats De Meern
- De Meern Busstation Oost
- Plaats Woerden
- Station Woerden