Lijn 10 Almere, P.I. Almere - Station Poort
Buslijn 10 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | stads- en streekvervoer Almere |
Lijnsoort | Stadsbus |
Formule | Maxx Almere |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 0-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 0-2x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 10 rijdt van Almere De Vaart via Station Buiten, Tussen de Vaarten, Danswijk, Busstation 't Oor en de Gooisekant naar Almere Poort.
De haltes Hefbrugweg en Draaibrugweg worden tot 12:00 uur alleen richting De Vaart bediend en na 12:00 uur alleen richting Almere Stad en Poort.
In de kerst- en zomervakantie wordt er niet naar Almere Poort gereden.
Route
Halte | ||
Almere Buiten, P.I. Almere | ||
Almere Buiten, Groene Kadeweg | ||
Almere Buiten, Damsluisweg | ||
Almere Buiten, Hefbrugweg | ||
Almere Buiten, Draaibrugweg | ||
Almere Buiten, Bolderweg | ||
Almere Buiten, Molenbuurt Noord | ||
Almere Buiten, Molenbuurt Zuid | ||
Almere Buiten, Baltimoreplein | ||
Almere Buiten, Station Buiten | ||
Almere Buiten, Bloemenbuurt | ||
Almere Buiten, Faunabuurt | ||
Almere Buiten, Landgoederenbuurt | ||
Almere Stad, Tussen de Vaarten Noord | ||
Almere Stad, Tussen de Vaarten Midden | ||
Almere Stad, Tussen de Vaarten Zuid | ||
Almere Stad, Sallandsekant | ||
Almere Stad, Danswijk | ||
Almere Stad, Walt Disneyplantsoen | ||
Almere Stad, Veluwsekant | ||
Almere Stad, Kasteel | ||
Almere Stad, Busstation 't Oor | ||
Almere Stad, Spanningsveld | ||
Almere Stad, Gooisekant Oost | ||
Almere Stad, Gooisekant Midden | ||
Almere Stad, Gooisekant West | ||
Almere Poort, Hoge Kant | ||
Almere Poort, Midden Kant | ||
Almere Poort, Europakwartier Oost | ||
Almere Poort, Topsporthal | ||
Almere Poort, Station Poort |
Overstapmogelijkheden
- Molenbuurt Noord: 1, 3, 150 (spits), 153 (spits), 215 (spits) en 216 (spits)
- Station Buiten: 1, 5, 153 (spits), 216 (spits) en trein
- Tussen de Vaarten Noord: 5, 7 en 216 (spits)
- Danswijk: 6, 155 (spits), 216 (spits) en 322
- Walt Disneyplantsoen: 6, 155 (spits), 159, 216 (spits) en 322
- Veluwsekant: 150 (spits), 156, 159 en 160
- Busstation 't Oor: 1, 3, 150 (spits), 151, 156, 160, 327 en 328
- Gooisekant West: 2, 4, 151, 155 (spits), 215 (spits), 216 (spits) en 322
- Midden Kant: 2, 4, 14 (spits winter)
- Station Poort: 2, 4, 14 (spits winter), 153 (spits), 322 en trein
Keringen
- De Vaart: op zichzelf
- Station Poort: op lijn 4
Geschiedenis
Op 9 december 2007 werd lijn 10 ingesteld om de zuidzijde van Almere beter te bedienen. De buslijn ging vanaf station Almere Buiten via de Tussen de Vaarten, Danswijk, Filmwijk-Zuid, de nieuwe busbaan langs de A6 en Busstation 't Oor naar de Gooisekant rijden. In eerste instantie reed de buslijn dagelijks tot 20.00 uur, maandag t/m vrijdag 4x/uur en in het weekend 2x/uur. Na een tijd bleek de lijn niet rendabel te zijn in het weekend en ook in de daluren vielen de passagiersaantallen tegen. Hiertoe werd besloten om met ingang van 11 december 2011 de ritten in het weekend te schrappen en de frequentie in de daluren te halveren.
Op 9 december 2012 werd lijn 10 verlengd: aan de ene kant werd voortaan via de Molenbuurt naar De Vaart gereden ter vervanging van lijn 3 en aan de andere kant werd lijn 10 verlengd naar station Almere Poort, ter vervanging van de route van lijn 4 langs de Topsporthal.