Concessie Rotterdam stadsvervoer
Rotterdam stadsvervoer | |
---|---|
OV-autoriteit | Stadsregio Rotterdam |
Vervoerder(s) | RET |
Duur | 2 jaar |
Periode | {{{periode}}} |
Concessietabel - Concessiekaart |
De concessie Rotterdam stadsvervoer behelst al het bus-, tram- en metrovervoer in Rotterdam (exclusief het westelijk havengebied en de deelgemeente Hoek van Holland), Albrandswaard, Capelle aan den IJssel, Schiedam, Spijkenisse (alleen metro) en Vlaardingen. De concessie is onderhands gegund aan de RET. [1]
Inhoud
Lijnennet
Metro
- Erasmuslijn: Centraal Station - De Akkers via Zuidplein
- Calandlijn: Nesselande/Ommoord/De Terp - De Akkers via Schiedam Centrum
Tram
- 2: Groene Tuin - Charlois
- 4: Marconiplein - Molenlaan
- 7: Willemsplein - Woudestein
- 8: Kleiweg - Spangen
- 20: Lombardijen - Centraal Station (TramPlus)
- 21: De Esch - Woudhoek (TramPlus)
- 23: Beverwaard - Holy (TramPlus)
- 25: Carnisselande - Schiebroek (TramPlus)
Bus
Het busnet is onderverdeeld in FrequentBuslijnen, GemaksBuslijnen en Specials (aanvullende sneldiensten). Ze worden aangeduid met met rode, blauwe resp. groene kleurstelling. [2]
- 28: Station Alexander - Zevenkamp - Capelle Schollevaar - Capelle Centrum
- 29: Capelle Schollevaar - IJsselland Ziekenhuis - Capelle Centrum - Capelle West - Capelsebrug
- 30: Station Alexander - Oosterflank - Capelle Schollevaar
- 31: Station Alexander - Oosterflank - Capelle Centrum - Capelle Oostgaarde
- 32: Noordereiland - Centrum - West - Overschie
- 33: CS - Overschie - Airport
- 35: Station Alexander - Terbregge - Hillegersberg - Schiebroek - Station Noord
- 36: Station Alexander - Lage Land - Prinsenland - Kralingse Zoom
- 37: Station Alexander - Lage Land - Prinsenland - IJsselland Ziekenhuis - Capelle Centrum - Krimpen Busstation
- 38: Crooswijk - Centrum - West - Station Schiedam
- 40: CS - Overschie - De Zweth - Station Delft
- 41: Station Schiedam - Spaanse Polder - Bedrijvenpark Noord-West - Airport - Schiebroek - Station Noord
- 42: Marconiplein - Spaanse Polder - Bedrijvenpark Noord-West
- 43: CS - West - Spaanse Polder - Bedrijvenpark Noord-West
- 44: CS - West - Carnisse - Zuidplein
- 45: Sint Franciscus Gasthuis - Kleiweg
- 46: Crooswijk - Centrum - West - Charlois - Waalhaven (Noord)
- 48: CS - Centrum - Feijenoord - Station Zuid - Maasstad Ziekenhuis (Clara) - Keizerswaard
- 49: CS - Blijdorp - Station Noord
- 50: Wilhelminakade - Centrum - CS - Airport
- 51: Station Schiedam - Schiedam Centrum - Schiedam West - Schiedam Woudhoek
- 53: Marconiplein - Station Schiedam - 's Gravenland - Schiedam Woudhoek
- 54: Station Schiedam - Schiedam Centrum - Schiedam De Gorzen
- 56: Vlaardingen West - Vlaardingen Centrum - Vlaardingen Oost - Vlaardingen Holy
- 57: Station Schiedam - Schiedam Centrum - Schiedam Nieuwland - Vlaardingen Holy - Vlaardingen Centrum - Vlaardingen Westerhoofd
- 60: Wilhelminakade - Wilhelminaplein
- 61: Zuidplein - Waalhaven - RDM Campus Heijplaat (rijdt vanaf 2 maart 2009)
- 63: Zuidplein - Carnisse - Charloisse Poort - Slinge - Zuidplein
- 64: Zuidplein - Slinge - Charloisse Poort - Carnisse - Zuidplein
- 65: Poortugaal - Rhoon - Poortugaal
- 66: Zuidplein - Feijenoord - Zuidplein
- 67: Zuidplein - Carnisse - Pendrecht - Charloisse Poort
- 68: Zuidplein - Slinge - Waalhaven - Heijplaat
- 69: Zuidplein - Slinge - Waalhaven - Metro Pernis
- 70: Zuidplein - Slinge - Lombardijen - Keizerswaard
- 71: Zuidplein - Slinge - Lombardijen - Maasstad Ziekenhuis (Clara)
- 72: Zuidplein - Dokhaven - Sluisjesdijk
- 73: Zuidplein - Charlois - Dokhaven
- 76: Zuidplein - Vreewijk - Lombardijen - Keizerswaard
- 77: Zuidplein - Katendrecht
- 78: Hoogvliet Metro - Hoogvliet Zalmplaat - Hoogvliet Noord - Hoogvliet Metro
- 94: Station Alexander - Capelle Hoofdweg
Nachtbussen
- B1: CS - Crooswijk - Ommoord - Zevenkamp (- Nieuwerkerk a/d IJssel) - Schollevaer - Alexander - CS
- B2: CS - Marconiplein - Vlaardingen West - Vlaardingen Holy - Schiedam - CS
- B3: CS - Delfshaven - Schiedam Woudhoek - Schiedam Nieuwland - CS
- B4: CS - Capelle West - Capelle Oostgaarde - Krimpen - CS
- B5: CS - Kralingen - Prinsenland - Lage Land - CS
- B6: Zuidplein - Lombardijen - Beverwaard - Ridderkerk - Lombardijen - Zuidplein
- B7: CS - Centrum - Zuidplein - Rhoon - Hoogvliet (- Pernis / Spijkenisse) - CS
- B8: CS - Hoogvliet - Spijkenisse - CS
- B9: CS - Maasland - Maassluis - CS
- B10: CS - Noord - Schiebroek (- Bergschenhoek - Berkel & Rodenrijs) - CS
- B11: CS - Slinge - Barendrecht - CS
- B12: CS - Overschie - Airport - Schiebroek - Hillegersberg - CS
- B13: CS - Vlaardingen West - Vlaardingen Holy - CS
- B15: CS - Berkel & Rodenrijs - Pijnacker - Delfgauw
- B16: CS - Feyenoord - Keizerswaard - Ridderkerk
- B17: CS - Bergschenhoek - Bleiswijk - Zoetermeer
- B19: CS - Naaldwijk - 's Gravezande - Hoek van Holland - Maasdijk - CS
Materieel
De RET rijdt de dienst voornamelijk met Citaro's (bussen 201 - 290 en 301 - 376) en enkele B96 Alliances rondom Alexander (bussen 901 - 945). Daarnaast rijdt er een elektrisch busje op lijn 60, een non-stop-pendelbus.
Documenten
- Vervoerplan RET 2009
- Lijnnetkaart Rotterdam e.o. 2009
- Ontwerp Plan van Eisen busconcessie 2009, bijlagen
Bronnen, noten en/of referenties: |
|