Lijn 167 Alkmaar Station NS - Velsen-Noord CORUS
Voormalige buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | NZH (1998 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Concessie | Haarlem-IJmond (2006-2017) |
Regio's | Alkmaar, Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Berkhof Premier, Berkhof Duvedec, Den Oudsten Alliance |
Periode | 24 mei 1998 t/m ... |
Voorganger(s) | 179 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 167 reed van Alkmaar via Heiloo, Limmen, Castricum, Heemskerk en Beverwijk naar Velsen Noord.
Dienstregeling
- Het traject tussen Beverwijk en Velsen-Noord werd alleen in de spitsuren bediend.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Bergerhout | ||
Alkmaar, Nassaulaan | ||
Alkmaar, Metiusgracht | ||
Alkmaar, Medisch Centrum Alkmaar | ||
Alkmaar, Vierstraten | ||
Alkmaar, Kooimeerlaan | ||
Heiloo, Spokenboschlaan | ||
Heiloo, Kattenberg | ||
Heiloo, Kerkelaan | ||
Heiloo, Slimpad | ||
Heiloo, Stationsweg | ||
Heiloo, Zevenhuizerlaan | ||
Heiloo, Krommelaan | ||
Heiloo, Kapellaan | ||
Limmen, Visweg | ||
Limmen, Kerkweg | ||
Limmen, Limmerbuurt | ||
Castricum, Soomerwegh | ||
Castricum, Handelstraat | ||
Castricum, Geesterduin | ||
Castricum, Dorpsstraat | ||
Castricum, Pr. Beatrixstraat | ||
Castricum, Mient | ||
Castricum, Station | ||
Castricum, Sportpark | ||
Castricum, Jachthuis | ||
Heemskerk, Camping Geversduin | ||
Heemskerk, Oude Jachthuis | ||
Heemskerk, Duinweg | ||
Heemskerk, Marquettelaan | ||
Heemskerk, Kerkweg | ||
Heemskerk, Mozartstraat | ||
Heemskerk, Ruysdaelstraat | ||
Heemskerk, J. Ligthartstraat | ||
Heemskerk, Breedslaglaan | ||
Heemskerk, Goudvink | ||
Heemskerk, Beneluxstraat | ||
Heemskerk, Hoflaan | ||
Heemskerk, Waddenlaan | ||
Heemskerk, Citadel | ||
Beverwijk, Louis Davidslaan | ||
Beverwijk, Conny Stuartlaan | ||
Beverwijk, Laan der Nederlanden | ||
Beverwijk, Overboslaan | ||
Beverwijk, Vennelaan | ||
Beverwijk, Beverhof | ||
Beverwijk, Schans | ||
Beverwijk, Station | ||
Velsen Noord, Postkantoor | ||
Velsen Noord, Wijkerstraatweg | ||
Velsen Noord, Stratingplantsoen | ||
Velsen Noord, Schulpweg | ||
Velsen Noord, Watervliet | ||
Velsen Noord, PEN | ||
Velsen Noord, CORUS |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond vermoedelijk bij de NZH als opvolging van de vroegere lijn 179.
Op 30 mei 1999 was de fusie tot Connexxion een feit.
In de dienstregeling 1999/2000 werd op maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur het hele traject gereden. In de avonduren en op zondag werd 1x/uur gereden tussen de stations Alkmaar en Beverwijk. Op zondag werd dit aangevuld met 1x/uur van Beverwijk naar Castricum, waarna de bus als lijn 168 weer terug reed.
In de dienstregeling 2002 werd op zondag nog slechts 1x/uur het hele traject gereden, de korte ritten tot Castricum waren inmiddels vervallen.