Zuidooster dienstregeling 1979/1980
De Zuidooster dienstregeling 1979/1980 ging in op 27 mei 1979.
Het lijnnet van Zuidooster omvatte toen streeklijnen rond Nijmegen, Grave, Gennep, Eindhoven, Venray, Venlo en Tiel. Tevens onderhield Zuidooster een stadsdienst in Helmond en realiseerde in Venray een stadsdienst met de streeklijnen 24 en 29. Het is onbekend of Zuidooster in deze tijd ook de stadsdienst Venlo onderhield zoals in de jaren 60 nog wel het geval was. In Eindhoven werkte Zuidooster samen met BBA en EMA in het OVE (Openbaar Vervoer Eindhoven), wat de stadsdienst verzorgde. De stadsdiensten van Eindhoven, Helmond en Venlo waren niet in het busboekje opgenomen.
In de dienstregeling waren ook vier grensoverschrijdende lijnen naar Duitsland opgenomen. In samenwerking met Krefelder Verkehrs-A.G. werd een buslijn naar Kaldenkirchen onderhouden en de Duitse NIAG reed drie lijnen vanuit Bergen en Venlo naar Duitsland.
Het is onbekend tot wanneer deze dienstregeling liep. Mogelijk was deze een jaar geldig, maar het is ook mogelijk dat deze liep tot 1 oktober 1978, de datum waarop BBA en Zuidooster enkele lijnen ruilden en elkaars gebied afbakenden.
Lijnnetwerk
In de Zuidooster dienstregeling 1979/1980 waren volgende lijnen opgenomen:
Lijn | Route | Opmerkingen |
---|---|---|
1 | Eindhoven Heesterakker - Station - Meerveldhoven - Veldhoven | |
2 | Eindhoven Tempel - Station - Geldrop | |
3 | Nijmegen - Heumen - Mook - Plasmolen - Ottersum - Gennep - Heijen - Afferden - Bergen - Well - Wellerlooi - De Hamert - Arcen - Lomm - Velden - De Krosselt - Venlo - Tegelen | |
4 | Nijmegen - Heilig Landstichting - Groesbeek - Breedeweg/Horst | |
5 | Nijmegen - Weurt - Beuningen - Ewijk - Winssen - Deest - Afferden - Druten - Puiflijk - Boven Leeuwen - Beneden Leeuwen - (Wamel - Dreumel - Alphen)/(Tiel) | Reed vanaf Beneden Leeuwen om en om naar Alphen of Tiel |
6 | Nijmegen - Teersdijk - Wijchen - (Hernen - Bergharen - Horssen - Druten)/(Niftrik - Ravenstein - Batenburg - Appeltern - Maasbommel - Blauwe Sluis Alphen | |
7 | Eindhoven - Acht - Oirschot Kazerne | |
8 | Beuningen - Weurt - Nijmegen - Malden - Molenhoek | Reed niet in de avonduren en op zondagen |
10 | Eindhoven - Acht - Best | Versterking voor BBA lijn 41, reed niet in de avonduren of het weekend |
11 | Eindhoven Heesterakker - Station - Zeelst - Veldhoven | |
16 | Nijmegen - Alverna - Grave - Velp - Reek - Schaijk - Heesch - Geffen - Nuland - Kruisstraat - Rosmalen - 's-Hertogenbosch | |
17 | Grave - Velp - Reek - Schaijk - Herpen - Berghem - Oss | |
18 | Gennep - Oeffelt - St. Agatha - Cuijk - Beers - Gassel - Escharen - Grave | |
19 | Nijmegen - Hatert - Overasselt - Grave - Escharen - Langenboom - Mill - (Sint Hubert - Wanroy - Ledeacker - Sint Anthonis - Boxmeeer)/(Wilbertoord - Odiliapeel - Volkel - Uden) | Reed vanaf Mill om en om naar Boxmeer of Uden |
20 | Eindhoven - Geldrop - Heeze - Someren - Asten - Lierop - Helmond - Stiphout | |
21 | Nijmegen - Hatert - Overasselt - Grave - Velp - Reek - Zeeland - Uden - Volkel - Boekel - Handel - Gemert - Beek en Donk - Lieshout - Gerwen - Nuenen - Tongelre - Eindhoven | |
22 | Helmond - Aarle-Rixtel - Lieshout - Gerwen - Nuenen - Eindhoven, Eckart - Eindhoven | |
23 | Eindhoven - Geldrop - Mierlo - Mierlo-Hout - Helmond - Bakel - Milheeze - De Rips - Westerbeek - Oploo - Sint Anthonis - Boxmeer - Beugen - Oeffelt - Gennep | |
24 | Eindhoven - Geldrop - Mierlo - Mierlo-Hout - Helmond - Brouwhuis - Deurne - IJsselstein - Heide - Venray | Tevens deel van de stadsdienst Venray |
25 | Helmond - Aarle-Rixtel - Beek en Donk - Gemert - Boekel - Erp - Veghel | |
26 | Venray - Oostrum - Geijsteren - Wanssum - Well | Reed niet in de avonduren of het weekend |
28 | Venray - Maashees/Overloon | |
29 | Venray - Oostrum - Oirlo - Wanssum - Blitterswijk - Meerlo - Tienray - Swolgen - Broekhuizenvorst - Broekhuizen - Lottum - Houthuizen - Grubbenvorst - Echtenray - Blerick - Venlo | Tevens deel van de stadsdienst Venray |
30 | Venray - Leunen - Castenraij - Oostenrijk - Horst - Sevenum - Blerick - Venlo - Tegelen - Steyl - Belfeld - Reuver - Swalmen - Maasniel - Roermond | |
31 | Venlo - Blerick - Rooth - Maasbree - Koningslust - Helden - Panningen - Beringe - Meijel - Neerkant - Liessel - Vreewijk - Deurne | |
32 | Deurne - Vlierden - Ommel - Asten - Someren - Weert | |
33 | Helenaveen - Griendtsveen - Zeilberg - Deurne | |
36 | Nieuw-Bergen - Siebengewald - Gaasdonk - (Hülm -) Goch | Gereden door NIAG |
38 | Venlo - Herongen - Wankum - Wachtendonk - Aldekerk - Moers - Homberg - Duisburg | Gereden door NIAG |
41 | Arnhem - Elden - Driel - Heteren - Randwijk - Zetten - Andelst | Tevens een marktdienst van Heteren naar Elst |
42 | Andelst - Zetten - Randwijk - Wageningen | Reed niet in het weekend of de avonduren |
43 | Nijmegen - Lent - Oosterhout - Slijk-Ewijk - Valburg - Herveld - Andelst - Waggelekooy - Hien - Dodewaard - Kloosterend - Opheusden - Kesteren - Rhenen | |
44 | Tiel - Maurik - Eck en Wiel - Ingen - Ommeren- Lienden - Aalst - Kesteren | |
45 | Rhenen - Kesteren - Ochten - IJzendoorn - Echteld - Tiel - Wadenoyen - Geldermalsen | |
46 | Tiel - Drumpt - Kerk Avezaath - Erichem - Buren - Asch - Zoelmond - Beusichem - Culemborg | Tevens een marktdienst van Maurik naar Zoelmond |
47 | Brakel - Zuilichem - Nieuwaal - Gameren - Zaltbommel - Meteren - Neerijnen - Waardenburg - Tuil - Haaften - Hellouw - Herwijnen - Vuren - Dalem - Gorinchem | |
48 | Geldermalsen - Meteren - Neerijnen - Waardenburg - Neerijnen - Opijnen - Heeselt - Varik - Ophemert - Zennewijnen - Tiel | |
49 | Gorinchem - Laag Dalem - Spijk - Vogelswerf - Asperen - Heukelum - Leerdam - Acquoy - Gellicum-Rhenoy - Rumpt - Beesd - Rumpt - Enspijk - Deil - Geldermalsen | Tevens een spitsdienst van Beesd naar Culemborg |
50 | Geldermalsen - Buurmalsen - Buren - Erichem - Kerk-Avezaath - Zoelen - Drumpt - Tiel | }
Wijzigingen per lijn per 27 mei 1979Het is onbekend welke wijzigingen ten opzichte van de vorige dienstregeling hadden plaatsgevonden. Ten opzichte van de dienstregeling 1977/1978 waren flinke wijzigingen opgetreden. Dit kwam doordat Zuidooster met BBA enkele lijnen had geruild om elkaars gebied af te bakenen. De lijn Eindhoven - Veghel - Uden - Oss ging geheel naar BBA, alles ten oosten van die lijn ging naar Zuidooster, alles ten westen van die lijn naar BBA. Hierdoor stond Zuidooster enkele lijnen, waaronder de stadsdienst Oss, af en kreeg er enkele lijnen, waaronder de stadsdienst Helmond, bij. In Arnhem was het vervoersverbod voor lokale reizigers binnen de gemeentegrens inmiddels opgeheven.
|