Lijn 58 Zeist Busstation - Maartensdijk Gemeentehuis
Voormalige buslijn 58 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland (1980 - 1994), Midnet (1994 - 1999), Connexxion (1999 - 2001) |
Regio | Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance |
Periode | 31 mei 1981 t/m 9 juni 2001 |
Voorganger(s) | 52 |
Opvolger(s) | 58 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 58 reed van Zeist via De Bilt en Bilthoven naar Maartensdijk.
Route
Halte | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Weeshuislaan | ||
Zeist, Het Rond/1e Dorpsstraat | ||
Zeist, Het Rond/Slotlaan | ||
Zeist, Van Renesselaan | ||
Zeist, Griftlaan | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, De Dreef/Kromme Rijnlaan | ||
De Bilt, Jordanlaan/Kroostweg Noord | ||
De Bilt, Amersfoortseweg | ||
De Bilt, Biltse Hoek | ||
De Bilt, Dorpsstraat | ||
De Bilt, Burgemeester de Withstraat | ||
De Bilt, Looijdijk | ||
De Bilt, Dr. Letteplein | ||
De Bilt, Groenekanseweg | ||
De Bilt, Zonneplein | ||
De Bilt, Poolsterlaan | ||
De Bilt, Duivenlaan | ||
De Bilt, Konijnenlaan | ||
Bilthoven, Inventum | ||
Bilthoven, Leijenseweg | ||
Bilthoven, Station | ||
Bilthoven, Bilderdijklaan | ||
Bilthoven, Nicolailaan | ||
Bilthoven, Hobbemaflat | ||
Bilthoven, Pieter de Hooghflat | ||
Bilthoven, Albert Cuyplaan | ||
Bilthoven, Berg en Bosch | ||
Maartensdijk, Mauritshoeve | ||
Maartensdijk, Rustenhoven | ||
Maartensdijk, Tuinlaan | ||
Maartensdijk, Koningin Julianalaan | ||
Maartensdijk, Emmalaan | ||
Maartensdijk, Fazantlaan | ||
Maartensdijk, Valklaan | ||
Maartensdijk, Groenhorst | ||
Maartensdijk, Gemeentehuis |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd het traject Zeist - Maartensdijk van lijn 52 afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 58. Op dit traject bleef de route ongewijzigd, maar de dienstregeling werd tijdens de stille uren ('s avonds/zondag) verlaagd naar een 2-uursdienst.
Op 31 mei 1987 werd de frequentie op zondag teruggebracht naar drie ritten over het hele traject. Daartussenin reden nog wel drie ritjes van Maartensdijk naar het Berg en Bosch, die vervolgens verder reden als lijn 31 naar Zeist.
Als gevolg van het verdwijnen van de Dorpsbus (lijn 31) ging van maandag t/m zaterdag overdag 1x per 2 uur (op zondag 1x per 4 uur) een bus een uitgebreidere route door Bilthoven Noord rijden, de overige ritten bleven via de rechtstreekse route rijden. Op zondag werd de lijnvoering van voor mei 1987 weer hersteld. In de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 31 mei 1992 werd de laatste rit in beide richtingen geschrapt, bovendien verdween ook de extra spitsrit in Maartensdijk. Tegelijkertijd kwamen op zondagavond alle ritten te vervallen vanwege de geringere bezetting.
Op 23 mei 1993 werd nog verder beknibbeld op de dienstregeling. Op zondag werd de frequentie met ingang van deze datum teruggebracht naar drie ritten in beide richtingen i.p.v. 1x per 2 uur, de ritten die langs Bilthoven-Noord reden, werden geschrapt.
Op 29 mei 1994 werd en reorganisatie afgerond binnen de VSN-groep; het volledige vervoersgebied van de VAD werd samengevoegd met het oostelijk deel van Centraal Nederland en de vestiging Nieuwegein van Westnederland, waarmee de nieuwe vervoersmaatschappij Midnet ontstond. Op deze datum werd de route in Maartensdijk uitgebreid, de nieuwe route liep voortaan via de Kievitlaan en Dierenriem. Tevens werd de eerste rit in de ochtendspits ingekort, deze ging pas in Bilthoven beginnen i.p.v. Zeist.
Vanaf 28 mei 1995 ging de lijn ook via het AZU-Busstation op de Uithof rijden, zodat reizigers vanuit Zeist en De Bilt ook overdag daar naar toe konden reizen. Slechts twee ritten richting Maartensdijk en één rit richting Zeist in de ochtendspits bleven de meest rechtstreekse route rijden (zonder de route via De Uithof), om de reizigers dan een tijdrovende omweg te besparen. Naar De Uithof zijn de talrijke spitsbussen dan het alternatief.
Op 2 juni 1996 kwam de route via het AZU alweer te vervallen vanwege het geringere gebruik op deze zijtak. Ook in Bilthoven-Noord werd de route gewijzigd, waardoor de lijn geen afwijkende route meer reed in deze plaats. Ten slotte kwamen de drie overgebleven ritten op zondag te vervallen vanwege de geringere bezetting.
Halte | ||
De Bilt, Amersfoortseweg | ||
De Bilt, Biltse Hoek | ||
Utrecht, WKZ | ||
Utrecht, Busstation AZU | ||
Utrecht, WKZ | ||
De Bilt, Dorpsstraat | ||
Bilthoven, Bilderdijklaan | ||
Bilthoven, Hasebroeklaan | ||
Bilthoven, De Genestetlaan | ||
Bilthoven, Schutsmantel | ||
Bilthoven, Haydnlaan | ||
Bilthoven, Hobbemaflat |
Op 10 juni 2001 werd de lijn verlengd naar Austerlitz, zodat in combinatie met de nieuwe lijn 54 een regelmatige halfuurdienst ontstond tussen Zeist en Austerlitz op maandag t/m zaterdag overdag. De dienstregeling bleef vrijwel ongewijzigd.