Lijn 60 Liège Gare Léopold - Jupille Les Bruyères
Buslijn 60 in België | |
Vervoerder(s) | TEC |
Bassin de Mobilité | Liège-Verviers |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur (tot 21:50) |
Avond (weekend) | 1x/uur (tot 22:20) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 60 rijdt van Liège Centre en Liège Outremeuse via Bressoux Centre, Bressoux Gare en Jupille naar Les Bruyères.
Dienstregeling
- Op schooldagen rijdt in de ochtendspits één extra rit van Les Bruyères naar Liège.
- Van maandag t/m vrijdag wordt de frequentie in de avonduren vanaf ca. 19:50 uur verlaagd naar 1x/uur.
Route
Halte | ||
↑ | Liège, Monument Tchantchès | |
Liège, Église Saint-Pholien (Boulevard de la Constitution) | ||
↓ | Liège, Place de l'Yser (Rue Ernest de Bavière) | |
Liège, Bavière (Boulevard de la Constitution) | ||
Liège, Bavière (Rue des Bonnes Villes) | ||
Liège, Rue Georges Simenon | ||
Liège, Place du Congrès (Rue Georges Simenon) | ||
Liège, Place du Congrès (Rue Théodore Schwann) | ||
Bressoux, Pont (Rue Général de Gaulle) | ||
Bressoux, Pont (Rue du Marché) | ||
Bressoux, Maison Communale | ||
Bressoux, Rue Foidart | ||
Bressoux, Rue de la Plaine (Rue du Moulin) | ||
Bressoux, Firme Moury | ||
Bressoux, Rue Dieudonné Defrance (Rue du Moulin) | ||
Bressoux, Grotte | ||
Jupille, Rue de Liège | ||
Jupille, Chapelle Momelette | ||
Jupille, Rue de Bois-de-Breux | ||
Jupille, Rue Jean Jaurès | ||
Jupille, Athénée | ||
Jupille, Rue Crahay | ||
Jupille, Place Gilles Étienne | ||
Jupille, Rue des Canonniers | ||
Jupille, Les Bruyères Écoles | ||
Jupille, Les Bruyères |
Geschiedenis
Op 1 juli 2014 werd de oude lijn 60 vernummerd naar lijn 160. Zodoende kon van de andere lijn 60 in Liège het \-teken achter het lijnnummer vervallen en werd lijn 60\ hernummerd naar lijn 60.
Op 15 juli 2019 werd het eindpunt in Liège in verband met de aanleg van een tramlijn verlegd naar de Place de l'Yser. Hierbij reden de bussen in beide richtingen via de Place du Congrès. Ritten begonnen bij de halte Place de l'Yser en eindigden bij de halte Monument Tchantchès.
Halte | ||
↑ | Liège, Monument Tchantchès | |
↓ | Liège, Place de l'Yser (Rue Ernest de Bavière) | |
Liège, Rue Georges Simenon | ||
Liège, Place du Congrès (Rue Georges Simenon) | ||
Liège, Place du Congrès (Rue Théodore Schwann) | ||
Bressoux, Pont (Rue Général de Gaulle) | ||
Bressoux, Pont (Rue du Marché) |
Op 22 december 2021 werd de opstaphalte verlegd naar de halte Église Saint-Pholien en werd ook weer in beide richtingen via de halte Bavière gereden. Op vrijdag van 06:00 tot 14:00 uur bleven de routes via de Place du Congrès gehandhaafd in verband met de antiekmarkt op de Boulevard de la Constitution.