Lijn 6 Apeldoorn, Station - Staatsliedenkwartier
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 27 mrt 2021 om 20:47 (Etienne heeft pagina Lijn 6 Ringlijn Apeldoorn, Sophiaplein - Staatsliedenkwartier hernoemd naar Lijn 6 Apeldoorn, Station - Staatsliedenkwartier)
Voormalige buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | VAD (1982 - 1994), Midnet (1994 - ...) |
Regio | Veluwe |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Apeldoorn |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | C |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 6 reed van station Apeldoorn een lusroute via het Componistenkwatier, de Rivierenwijk en het Staatsliedenkwartier.
Route
Halte | ||
Apeldoorn, Sophiaplein | ||
Apeldoorn, Hofstraat | ||
Apeldoorn, Centraal Beheer | ||
Apeldoorn, GAK/Stadhouderlaan | ||
Apeldoorn, Wulpenlaan | ||
Apeldoorn, Avondzon | ||
Apeldoorn, Talingweg | ||
Apeldoorn, Valkenweg | ||
Apeldoorn, Ravenweg | ||
Apeldoorn, Beethovenlaan | ||
Apeldoorn, Schubertlaan | ||
Apeldoorn, Mendelssohnlaan | ||
Apeldoorn, Waalstraat | ||
Apeldoorn, Lekstraat | ||
Apeldoorn, IJsselstraat | ||
Apeldoorn, Marchantstraat | ||
Apeldoorn, Sporthal | ||
Apeldoorn, Treubstraat | ||
Apeldoorn, Schimmelpenninckstraat | ||
Apeldoorn, Abr. Kuyperstraat | ||
Apeldoorn, Condorweg | ||
Apeldoorn, Welgelegenbrug | ||
Apeldoorn, Sophiaplein |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd de stadsdienst van Apeldoorn voorzien van lijnnummers i.p.v. -letters. De oude lijn C kreeg vanaf die datum het nieuwe lijnnummer 6. In de route en dienstregeling vonden (vrijwel) geen wijzigingen plaats.
Op 29 mei 1994 fuseerden de Verenigde Autobus Diensten (VAD) en Centraal Nederland tot het nieuwe Midnet. Het vervoergebied strekte zich uit van Zwolle tot het westen van Utrecht en van Flevoland-Noordwest tot aan Arnhem. De route en dienstregeling bleven met deze overgang verder ongewijzigd gehandhaafd.