Lijn 56 Vlaardingen, Station West - Begraafplaats Holy (2002)
Voormalige buslijn 56 | |
Vervoerder(s) | RET |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Vlaardingen |
Materieel | Onbekend |
Periode | i.i.g. 1987 t/m 3 november 2002 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Dal | 8x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 4-6x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Lijn 56 reed van station Vlaardingen West via Westwijk, het Liesveld en station Vlaardingen Oost naar Holy.
Route
Halte | ||
Vlaardingen, Vlaardingen West | ||
Vlaardingen, Wiardi Beckmansingel | ||
Vlaardingen, Erasmusplein | ||
Vlaardingen, Buys Ballotlaan | ||
Vlaardingen, Dirk de Derdelaan | ||
Vlaardingen, Philips de Goedestraat | ||
Vlaardingen, Blois van Treslongstraat | ||
Vlaardingen, Billitonlaan | ||
Vlaardingen, Vondelstraat | ||
Vlaardingen, Liesveldviaduct | ||
Vlaardingen, Stadsgehoorzaal | ||
Vlaardingen, Verploegh Chasséplein | ||
Vlaardingen, Vlaardingen Oost | ||
Vlaardingen, Van den Duyn van Maasdamlaan | ||
Vlaardingen, Rotterdamseweg | ||
Vlaardingen, Meidoornstraat | ||
Vlaardingen, Sportlaan | ||
Vlaardingen, Koninginnelaan | ||
Vlaardingen, Het Zonnehuis | ||
Vlaardingen, Dillenburgsingel | ||
Vlaardingen, Anna Paulownalaan | ||
Vlaardingen, Lepelaarsingel | ||
Vlaardingen, Holiërhoek | ||
Vlaardingen, Parijslaan | ||
Vlaardingen, Leersumhoeve | ||
Vlaardingen, Winkelhoeve | ||
Vlaardingen, Wilgendreef | ||
Vlaardingen, Overdrevenpad | ||
Vlaardingen, Platanendreef | ||
Vlaardingen, Begraafplaats Holy |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1987/1988 werd in de spitsuren 8x/uur gereden en in de daluren 6x/uur. Op zaterdag overdag werd 4x tot 6x/uur gereden, 's avonds en op zondag de hele dag werd 3x/uur gereden.
Halte | ||
Vlaardingen, Lepelaarsingel | ||
Vlaardingen, Zwaluwenlaan | ||
Vlaardingen, Wenenweg | ||
Vlaardingen, Gelderlandlaan | ||
Vlaardingen, Frieslandlaan | ||
Vlaardingen, Populierendreef | ||
Vlaardingen, Lindendreef | ||
Vlaardingen, Platanendreef |
In de dienstregeling 1996/1997 was de frequentie in de daluren inmiddels verhoogd naar 8x/uur en in de avonduren en op zondag naar 4x/uur.
Op 4 november 2002 werd de Calandlijn verlengd naar Spijkenisse. Lijn 56 ging vanaf die datum naar Westerhoofd rijden, ter vervanging van lijn 52. Het traject tussen Liesveldviaduct en Vlaardingen West werd overgenomen door lijn 55. Daarnaast ging lijn 56 's avonds en op zondag via het nieuwe metrostation Vijfsluizen.