Lijn 96 Zeeland Udenseweg - Oss Centraal Station
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 96 | |
Vervoerder(s) | Bravo ((Van Driel i.o.v.) Arriva) |
Concessie | Oost-Brabant (2015-2024) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea LLE-120, MAN Lion's City, MAN Lion's Regio |
Periode | 9 december 2007 t/m 14 december 2019 |
Voorganger(s) | 96 |
Opvolger(s) | 96 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 96 reed van Schaijk via Herpen en Berghem naar Oss.
Dienstregeling
- In de ochtendspits buiten vakantieperioden begonnen de tweede en derde rit richting Oss in Zeeland.
- In de middagspits reden de laatste vier ritten richting Schaijk verder naar Zeeland.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Oost-Brabant is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 OV Chipkaart ingevoerd per 1-12-2009 in Zuidoost Brabant (voormalig SRE). OVpayIn de concessie Oost-Brabant kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Zeeland, Udenseweg N265 | ||
Zeeland, Eikenhof | ||
Zeeland, Gemeentehuis | ||
Zeeland, Melkpad | ||
Zeeland, Peelweg | ||
Zeeland, Kreitsberg | ||
Zeeland, Duifhuis | ||
Reek, Monseigneur Borretstraat | ||
Reek, Monseigneur Suijsstraat | ||
Reek, Langstraat | ||
Schaijk, Waterstraat | ||
Schaijk, Scheisestraat | ||
Schaijk, Waalstraat | ||
Schaijk, Europaplein | ||
Schaijk, Molengraaf | ||
Schaijk, Runstraat | ||
Herpen, Herperduin | ||
Herpen, Café van Brakel | ||
Herpen, Koolwijksestraat | ||
Berghem, Overweg | ||
Berghem, Runselstraat | ||
Berghem, Hoessenboslaan | ||
Berghem, Harenseweg | ||
Berghem, Veldstraat | ||
Berghem, Het Reut | ||
Berghem, Kerk | ||
Berghem, Osseweg | ||
Oss, Goudplevier | ||
Oss, Hagelkruisstraat | ||
Oss, Kardinaal de Jongstraat | ||
Oss, Oostwal | ||
Oss, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 9 december 2007 werd de route van lijn 96 flink gewijzigd. In Oss kwam het traject tussen het station en het Ziekenhuis te vervallen en daarmee ging de lijn voortaan op het busstation halteren in plaats van de halte Gasstraat aan de achterkant van het station. Daarnaast ging de bus tussen Schaijk en Oss voortaan via Herpen en Berghem rijden vanwege de grotendeels dubbele route met de buurtbus. In deze dienstregeling werd alleen van maandag t/m vrijdag overdag gereden en uitsluitend buiten de schoolvakanties.
Op 13 december 2009 werd in de Meierij en Oost-Brabant een basisvoorzieningenniveau ingesteld door de provincie. Dit had tot gevolg dat deze buslijn vanaf die datum de hele week 1x per uur ging rijden tussen Oss en Schaijk; op het traject Schaijk - Zeeland werden voortaan alleen nog enkele spitsritten gereden
Buiten de vakantieperiodes begonnen in de ochtendspits vijf ritten in Zeeland en reden drie ritten vanuit Oss naar Zeeland. In de middagspits reed lijn 96 in een halfuursdienst van Oss naar Schaijk. Vier van deze ritten reden in een uurdienst door naar Zeeland.
Tussen Schaijk en Oss reed t/m 5 januari 2013 eveneens buurtbus 257. Deze reed door Berghem-Zuid terwijl lijn 96 door het noorden van Berghem rijdt. Ook reed lijn 257 in Herpen een iets uitgebreidere route via het Allard van Herpenplein. Op 6 januari 2013 verviel de buurtbus en werd gedeeltelijk vervangen door lijn 294 welke de route door Berghem en Herpen bleef rijden. Op die datum vervielen voor lijn 96 de haltes Udenseweg en Molen in Zeeland en de halte Prof. Regoutstraat in Oss, vlak voor het station.
Halte | ||
Zeeland, Udenseweg/N265 | ||
Zeeland, Udenseweg | ||
Zeeland, Eikenhof | ||
Zeeland, Gemeentehuis | ||
Zeeland, Melkpad | ||
Zeeland, Molen | ||
Zeeland, Peelweg |
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Oost-Brabant samengevoegd met de concessies Meierij en Midden-Brabant tot een nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Arriva.
Vanwege de (zeer) geringe bezetting tijdens de zogenoemde 'stille uren' vervielen alle ritten in de avonduren en het weekeinde vanaf die datum.
Omdat de bezetting in de daluren weer de capaciteitsgrens bereikt had, gingen alle ritten met ingang van 13 december 2015 weer met een grote bus rijden i.p.v. een kleiner busje in de daluren. In de dienstregeling vonden, met uitzondering van licht verschoven vertrektijden, verder geen wijzigingen plaats.
Op 10 december 2017 werden verschillende haltes hernoemd. Zo werd de halte School in Reek werd hernoemd in Monseigneur Suijsstraat en de halte Kruisbeeld in Langstraat en in Schaijk werd de halte Bowling hernoemd naar Molengraaf. In Berghem werden de haltes Molenhoek naar Runselstraat, Café Den Brok naar Veldstraat en Lindeboom in Het Reut.
Op 9 december 2018 werd de route in het centrum van Oss gewijzigd. De route via de Burgwal kwam te vervallen en daarvoor in de plaats wordt voortaan via de Oostwal gereden. Op deze nieuwe route werd de halte Oostwal toegevoegd.
Op 15 december 2019 werd de lijnvoering gewijzigd. Het traject tussen Reek en Zeeland kwam te vervallen, daarvoor in de plaats gingen de ritten, zowel tijdens als buiten de spitsuren, verder rijden naar Grave en vervingen aldaar lijn 90. Doorgaande reizigers naar Zeeland moesten voortaan overstappen op de buurtbus in Schaijk. De dienstregeling doordeweekse veranderde vrijwel niet.
Geschiedenis lijnvoering Oss - (Berghem - Herpen -) Schaijk
- Lijn 17 Grave Autobusstation - Oss Station (onbekend)
- Lijn 93 Schaijk Schutskooi - Oss Station (onbekend t/m 4 januari 2003)
- Lijn 593 Schaijk Schutskooi - Oss Station (lijntaxi; 1 juni 1997 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 96 Zeeland Udenseweg - Oss Ziekenhuis (30 mei 1999 t/m 8 december 2007)
- Lijn 596 Zeeland Udenseweg - Oss Ziekenhuis (lijntaxi; 30 mei 1999 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 257 Schaijk Netjeshof - Oss Station (buurtbus; 5 januari 2003 t/m 5 januari 2012)
- Lijn 96 Zeeland Udenseweg - Oss Station (sinds 9 december 2007)