Lijn 20 Rotterdam, Lombardijen - Rotterdam Centraal
Tramlijn 20 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Rail Rotterdam |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | Citadis |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 20 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 20 rijdt van de Kreekhuizenlaan via station Lombardijen, de Randweg, de Laan op Zuid en Beurs naar het Centraal Station.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Kreekhuizenlaan | ||
Rotterdam, Station Lombardijen | ||
Rotterdam, Molenvliet | ||
Rotterdam, Smeetslandsedijk | ||
Rotterdam, Beukendaal | ||
Rotterdam, Breeplein | ||
Rotterdam, Randweg | ||
Rotterdam, Beijerlandselaan | ||
Rotterdam, Vuurplaat | ||
Rotterdam, Lodewijk Pincoffsweg | ||
Rotterdam, Wilhelminaplein | ||
Rotterdam, Leuvehaven | ||
Rotterdam, Beurs | ||
Rotterdam, Lijnbaan | ||
Rotterdam, Kruisplein | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal |
Geschiedenis
Op 14 december 2008 werd lijn 20 weer ingekort tot het traject Lombardijen - Rotterdam Centraal. Ter compensatie werd de frequentie op lijn 25 verhoogd.
Vanaf 13 december 2009 was er een keermogelijkheid bij het Centraal Station en verdween de lusroute door het centrum.
Halte | ||
Rotterdam, Lodewijk Pincoffsweg | ||
Rotterdam, Wilhelminaplein | ||
Rotterdam, Vasteland | ||
Rotterdam, Museumpark | ||
Rotterdam, Eendrachtsplein | ||
Rotterdam, Lijnbaan | ||
Rotterdam, Stadhuis | ||
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Kruisplein | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal | ||
Per 9 december 2012 zijn de frequenties en bedieningstijden van lijn 20 fors veranderd: voor die tijd werd van maandag tot en met vrijdag overdag 6x/uur en op zaterdag en zondag overdag 4x/uur gereden en werd 's avonds en op zondagochtend (tot 11:00 uur) niet gereden.
Per 14 december 2014 wijzigde de route van lijn 20: voortaan wordt via Beurs gereden in plaats van via Eendrachtsplein. Verder rijdt lijn 20 sinds die datum enkel tijdens de spitsuren. Voor die tijd reed deze lijn tijdens de daluren 4x/uur en op zaterdag 3x/uur.
Halte | ||
Rotterdam, Lodewijk Pincoffsweg | ||
Rotterdam, Wilhelminaplein | ||
Rotterdam, Vasteland | ||
Rotterdam, Museumpark | ||
Rotterdam, Eendrachtsplein | ||
Rotterdam, Kruisplein | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal |