Lijn 753 Amsterdam, Centraal Station - Osdorp De Aker
Nachtbuslijn 753 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Nachtbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | VDL Citea (zo-do), Mercedes-Benz Citaro G (vr-za) |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 353 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 2x/uur |
Zaterdagnacht | 2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn 753 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Haarlemmerplein, het Centrum en station Amsterdam Lelylaan naar Osdorp.
Vervoersbewijs
Op deze lijn is de OV-studentenkaart géén geldig vervoersbewijs, andere abonnementen zijn wel geldig. Ook kan er alleen op saldo gereisd worden met een speciaal nachtbusproduct dat vooraf (gratis) op een OV-chipkaart geladen moet worden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station (IJzijde) | ||
Amsterdam, Buiten Brouwersstraat | ||
Amsterdam, Buiten Oranjestraat | ||
Amsterdam, Haarlemmerplein | ||
Amsterdam, Van Limburg Stirumstraat | ||
Amsterdam, Van der Hoopstraat | ||
Amsterdam, Van Beuningenplein | ||
Amsterdam, Kostverlorenstraat | ||
Amsterdam, Frederik Hendrikplantsoen | ||
Amsterdam, Marnixplein | ||
Amsterdam, Bloemgracht | ||
Amsterdam, Rozengracht | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Stadhouderskade | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Bilderdijkstraat | ||
Amsterdam, Kinkerstraat | ||
Amsterdam, Ten Katestraat | ||
Amsterdam, Jan Pieter Heijestraat | ||
Amsterdam, Witte de Withstraat | ||
Amsterdam, Hoofdweg | ||
Amsterdam, Postjesweg | ||
Amsterdam, Nachtwachtlaan | ||
Amsterdam, Derkinderenstraat | ||
Amsterdam, Jan Tooropstraat | ||
Amsterdam, Robert Fruinlaan | ||
Amsterdam, Justus Lipsiusstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Lelylaan | ||
Amsterdam, Station Lelylaan | ||
Amsterdam, Louis Bouwmeesterstraat | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Karel Eloutstraat | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Osdorpplein | ||
Amsterdam, Hoekenes | ||
Amsterdam, Wolbrantskerkweg | ||
Amsterdam, Koos Vorrinkweg | ||
Amsterdam, Baden Powellweg (Pieter Calandlaan) | ||
Amsterdam, Ecuplein | ||
Amsterdam, Allenstraat | ||
Amsterdam, Presanella | ||
Amsterdam, Baden Powellweg (Tussen Meer) | ||
Amsterdam, Osdorper Ban | ||
Amsterdam, Griendstraat | ||
Amsterdam, La Meye |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werden alle nachtlijnen van het GVB vernummerd naar een lijnnummer in de 700-serie, dit heeft mede te maken met het feit dat de 3xx-lijnnummers gereserveerd zijn voor het R-net. Dientengevolge werd het oude lijnnummer 353 vernummerd naar 753. In tegenstelling tot voorheen ging de lijn niet meer via de Marnixstraat rijden, maar via de Staatsliedenbuurt (Van Hallstraat) ter vervanging van lijn 348.