Lijn 300 Groningen Centraal Station - Klazienaveen Centrum
Snelbuslijn 300 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Snelbus |
Formule | |
Materieel | Mercedes-Benz Integro, Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 5 januari 2014 |
Voorganger(s) | 43, 300 |
Frequenties
| |
Spits | 2-5x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 300 rijdt van Groningen via Westlaren, Gieten, Borger en Emmen naar Klazienaveen.
Dienstregeling
- Tussen Groningen en Emmen wordt in de spitsuren tot wel 5x/uur gereden, op alle overige momenten is dit 2x/uur.
- Tussen Klazienaveen en Emmen wordt van maandag t/m zaterdag overdag ten hoogste 2x/uur gereden. Op zaterdagavond en zondag de hele dag wordt hier 1x/uur met een 8-persoonsbusje gereden.
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurbrug (alleen uitstappen) | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurbrug | ||
Westlaren, N34 | ||
Gieten, OV Knooppunt N33/N34 | ||
Borger, P+R/N34 | ||
Emmen, Frieslandweg | ||
Emmen, Weerdingerstraat | ||
Emmen, Station | ||
Emmen, Ziekenhuis | ||
Emmen, Boermarkeweg 23 | ||
Emmen, Oude Meerdijk Zuid | ||
Nieuw Dordrecht, Provincialeweg | ||
Emmen, Edisonstraat | ||
Klazienaveen, Koriander | ||
Klazienaveen, Dordsebrug | ||
Klazienaveen, Boterbloem | ||
Klazienaveen, Hillegondastraat | ||
Klazienaveen, De Metten | ||
Klazienaveen, De Lauden | ||
Klazienaveen, De Paldert | ||
Klazienaveen, De Stender | ||
Klazienaveen, Kruiwerk 3 | ||
Klazienaveen, Voeghoutenstraat | ||
Klazienaveen, Boeg | ||
Klazienaveen, Molenwijk | ||
Klazienaveen, Industriestraat | ||
Klazienaveen, Kloostermanswijk | ||
Klazienaveen, Roedestraat | ||
Klazienaveen, Centrum |
Geschiedenis
Op 4 januari 2014 werd de oude Qliner 300 vanaf Emmen verlengd naar Klazienaveen via het traject van lijn 43, welke gelijktijdig opgeheven werd.
Op 14 december 2014 werd omleidingsroute door Angelslo omgezet in de definitieve route vanwege de vertragingen die werden opgelopen op de route door Angelslo.
Vanaf 6 maart 2016 ging deze lijn op zaterdagavond en zondag de hele dag ook rijden tussen Emmen en Klazienaveen, weliswaar met een 8-persoonsbusje. Voorheen werd op deze tijdstippen nog niet gereden op dit traject.
Voormalige route(s)
Voormalige route door Angelslo
Halte | ||
Emmen, Boermarkeweg 23 | ||
Emmen, Statenweg | ||
Emmen, Oude Meerdijk | ||
Emmen, Holtlaan | ||
Emmen, Dingspellaan | ||
Emmen, Kerspellaan | ||
Emmen, Boerschaplaan | ||
Nieuw Dordrecht, Provincialeweg |