Lijn 44 Bolsward Busstation - Balk Harich Rotonde
Buslijn 44 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 9 december 2012 |
Voorganger(s) | 44, 47 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 44 rijdt van Bolsward via Parrega, Workum en Koudum naar Sondel.
Dienstregeling
- Alleen in de avonduren en het weekeinde wordt doorgereden naar Balk.
- In de ochtendspits buiten de vakantieperioden rijden extra ritten tussen Hemelum en Bolsward.
- In de vakanties rijdt één extra rit in de ochtendspits, die de gehele route rijdt.
- Doordeweeks buiten de vakantieperioden wordt vanaf 13:00 uur tweemaal per uur de gehele route gereden.
Route
Halte | ||
Bolsward, Busstation (meestal gekoppeld aan lijn 92) | ||
Bolsward, Kloosterlaan | ||
Tjerkwerd, Tjerkwerd | ||
Parrega, Parrega Provincialeweg | ||
Workum, Zwembad | ||
Workum, Hearewei | ||
Workum, Lynbaen | ||
Workum, Thomashof | ||
Hindeloopen, Hindeloopen Hoek | ||
Koudum, Koudumerzijl | ||
Koudum, Christelijk Scholengemeenschap | ||
Koudum, Centrum | ||
Koudum, Claerbergen | ||
Koudum, Galamadammen | ||
Hemelum, Flinkeboskje | ||
Hemelum, Nijbuorren | ||
Hemelum, Hemelum | ||
Bakhuizen, Bakhuizen | ||
Bakhuizen, Skuniadyk | ||
Mirns, Murnserdyk | ||
Rijs, Smitsleane | ||
Rijs, Hotel Jans | ||
Rijs, Rijsterbosch | ||
Rijs, Ontspanningspark | ||
Oudemirdum, Beukenlaan | ||
Oudemirdum, Jolderenbos | ||
Oudemirdum, Oudemirdum | ||
Nijemirdum, Wytlansdijkje | ||
Nijemirdum, Nijemirdum | ||
Nijemirdum, Nij Amerika | ||
Sondel, Kruspaed | ||
Sondel, Vakantiecentrum | ||
Sondel, Sondel | ||
Sondel, De Vinkebuorren | ||
Balk, Harich Rotonde |
Geschiedenis
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Friesland van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route van lijn 44 werd ingekort van Lemmer tot Balk en tussen Balk en Hemelum ging de lijn voortaan via Bakhuizen, Rijs en Mirdum rijden. In Bolsward ging de lijn voortaan via de Kloosterlaan en de A7 rijden i.p.v. het Centrum, door het koppelen met lijn 92 bleef deze verbinding wel gewaarborgd. De dienstregeling bleef grotendeels ongewijzigd, alleen in de avonduren werd een enkele extra rit toegevoegd.
Op 14 december 2014 werd lijn 44 in Balk één halte verlengd naar de nieuwe halte Harich Rotonde.
Op 16 augustus 2015 werd deze lijn doordweeks ingekort tot Sondel Vinkebuorren. Daarnaast werd de route in Balk fors gewijzigd.