Lijn 102 Apeldoorn Station - Amersfoort Centraal Station
Buslijn 102 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 31 mei 1981 |
Voorganger(s) | 2 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 102 rijdt van Apeldoorn via Hoog-Soeren, Nieuw-Milligen, Wittenberg, Voorthuizen, Terschuur, Zwartebroek en Hoevelaken naar Amersfoort.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt tussen 9:00 en 13:00 uur 1x/uur gereden, na 13:00 uur wordt 2x/uur gereden.
- Doordeweeks beginnen de eerste twee ritten richting Amersfoort bij Busstation Wittenberg.
- De hele week beginnen de eerste twee ritten richting Apeldoorn bij Voorthuizen Verbindingsweg en de laatste rit vanuit Apeldoorn rijdt tot Voorthuizen de Punt.
- Op Wittenberg Busstation is er 1x/uur aansluiting op lijn 107 en lijn 112. In de ochtendspits is er 2x/uur aansluiting op lijn 107.
- Te Voorthuizen de Punt kan worden overgestapt op lijn 205.
Route
Halte | ||
Apeldoorn, Station | ||
Apeldoorn, Marktplein | ||
Apeldoorn, Oranjepark | ||
Apeldoorn, Grote Kerk | ||
Apeldoorn, Bosweg | ||
Apeldoorn, Gedenknaald | ||
Apeldoorn, Paleis Het Loo | ||
Apeldoorn, Koningin Julianatoren | ||
Hoog-Soeren, Echoput | ||
Hoog-Soeren, Oranjeoord | ||
Hoog-Soeren, Het Aardhuis | ||
Nieuw-Milligen, Kruispunt | ||
Nieuw-Milligen, Koninklijke Luchtmacht | ||
Nieuw-Milligen, Ouwendorperweg | ||
Nieuw-Milligen, Hoeve Oud Milligen | ||
Wittenberg, Busstation | ||
Wittenberg, Tolnegenweg | ||
Voorthuizen, De IJsvogel | ||
Voorthuizen, De Zanderij | ||
Voorthuizen, Hunnenweg | ||
Voorthuizen, Bosweg | ||
Voorthuizen, Roelenengweg | ||
Voorthuizen, De Punt | ||
Voorthuizen, Buitenlust | ||
Voorthuizen, Verbindingsweg | ||
Voorthuizen, Lankerenseweg | ||
Terschuur, Oude Ambachten Museum | ||
Terschuur, Van Beek | ||
Terschuur, De Palmpol | ||
Terschuur, Leemweg | ||
Terschuur, De Tolboom | ||
Zwartebroek, Nederlands Hervormde Kerk | ||
Zwartebroek, School | ||
Zwartebroek, Ravengoedseweg | ||
Hoevelaken, Klaarwater | ||
Hoevelaken, Hofweg | ||
Hoevelaken, Julianalaan | ||
Hoevelaken, Gemeentehuis | ||
Hoevelaken, Stoutenburgerlaan | ||
Hoevelaken, Station | ||
Hoevelaken, Koninginneweg | ||
Hoevelaken, Huize Hoevelaken | ||
Hoevelaken, Oude Lageweg | ||
Amersfoort, De Stuwdam | ||
Amersfoort, Barneveldseweg | ||
Amersfoort, Schuilenburg | ||
Amersfoort, Hogeweg | ||
Amersfoort, Blekerseiland | ||
Amersfoort, Hendrik van Viandenstraat | ||
Amersfoort, De Kei | ||
Amersfoort, Centrum | ||
Amersfoort, Stationsstraat | ||
Amersfoort, Station |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd bij de VAD de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kan echter niet met dubbele lijnnummers overweg. Het oude lijnnummer 2 werd daarom gewijzigd naar 102, in de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
Sinds het ontstaan van de 102 bij de VAD heeft de lijn al vele vervoerders gehad, waaronder Midnet, Connexxion, BBA, Veolia en Syntus. Lijn 102 heeft in zijn bestaan relatief weinig veranderingen ondergaan.
Vanaf 27 juni 2004 vervielen de korte tussenritten tussen Amersfoort en Hoevelaken. In de daluren werd voortaan slechts 1x/uur het hele traject gereden.
Op 9 december 2012 zijn de haltes Apeldoorn Gedenknaald, Apeldoorn Grote Kerk en Hoevelaken Station aan de route toegevoegd. Het station van Hoevelaken is op dezelfde datum geopend en dus is de busroute ook aangepast.
Op 14 december 2014 is in Amersfoort de halte Hendrik van Viandenstraat toegevoegd aan de route en is de halte Wiekenweg hernoemd naar Barneveldseweg.
Lijnvoering Apeldoorn - Amersfoort
De volgende buslijnen hebben in het verleden op het traject tussen Apeldoorn en Amersfoort gereden:
Lijnnr. | Route | Periode |
---|---|---|
2 | Apeldoorn - Wittenberg - Voorthuizen - Terschuur - Hoevelaken - Amersfoort | ... t/m 30 mei 1981 |
102 | Apeldoorn - Wittenberg - Voorthuizen - Terschuur - Hoevelaken - Amersfoort | Sinds 31 mei 1981 |
- Lijn 102
- Buslijnen
- Concessie Veluwe (2011-2020)
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Apeldoorn
- Station Apeldoorn
- Apeldoorn Marktplein
- Paleis Het Loo
- Plaats Hoog-Soeren
- Hoog-Soeren Echoput
- Plaats Wittenberg
- Wittenberg Busstation
- Plaats Voorthuizen
- Voorthuizen De Punt
- Plaats Hoevelaken
- Station Hoevelaken (Oosterspoorweg)
- Plaats Amersfoort
- Station Amersfoort