Lijn 63 Sittard Busstation/NS - Valkenburg Wilhelminalaan
Voormalige buslijn 63 | |
Vervoerder(s) | VSL (... - 1995), Hermes (1995 - ...) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten Alliance, Den Oudsten B88 |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20.30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 63 reed van Sittard via Leyenbroek, Munstergeleen, Geleen, Spaubeek, Schimmert en Hulsberg naar Valkenburg.
Route
Halte | ||
Sittard, Busstation/NS | ||
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Stadhuis | ||
Sittard, Beukeboom | ||
Sittard, Irenelaan | ||
Sittard, Kerk | ||
Munstergeleen, Sittarderweg | ||
Munstergeleen, Markt | ||
Munstergeleen, Geleenstraat | ||
Geleen, Geleenbeeklaan | ||
Geleen, Van Banninglaan | ||
Geleen, Norbertijnenstraat | ||
Geleen, Rijksweg/Centrum | ||
Geleen, Nachtegaalstraat | ||
Geleen, Rembrandtlaan 6 | ||
Geleen, Rembrandtlaan/Marisstraat | ||
Geleen, Liennaertsstraat/Zuidhof | ||
Geleen, Liennaertsstraat/Europalaan | ||
Geleen, Ziekenhuis | ||
Spaubeek, Zandstraat | ||
Spaubeek, Hobbelrade | ||
Spaubeek, Musschenberg | ||
Spaubeek, Kerk | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 16 | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 56 | ||
Schimmert, Weg naar Genhout | ||
Schimmert, Op de Bies | ||
Schimmert, Hoofdstraat 12 | ||
Schimmert, Kerk | ||
Schimmert, Oranjeplein | ||
Schimmert, Watertoren | ||
Arensgenhout, Ravensbos | ||
Arensgenhout, Diepestraat/Mesweg | ||
Hulsberg, Centrum | ||
Hulsberg, Schoolstraat 44 | ||
Hulsberg, Raadhuisstraat | ||
Hulsberg, Eikske | ||
Hulsberg, Zendmast | ||
Valkenburg, Emmaberg | ||
Valkenburg, Nieuweweg | ||
Valkenburg, Wilhelminalaan |
Geschiedenis
Op een onbekend moment is het eindpunt in Valkenburg verlegd van het Th. Dorrenplein naar de Wilhelminalaan.
Op 31 mei 1987 werd de route in Geleen verlegd naar het Haeselerveld, zodat een deel van de route van lijn 51 (Maastricht - Geleen) overgenomen werd. Een aantal slecht bezette ritten kwam tegelijkertijd te vervallen.
In de dienstregeling 1987/1988 werd op maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag 1x/uur gereden. Op zaterdagochtend en zondag de gehele dag werd 1x per 2 uur gereden. In de avonduren werd niet gereden.
Op 23 mei 1993 werd de frequentie op zaterdagmiddag tussen Schimmert en Valkenburg verlaagd naar 1x per 2 uur.
Op 29 mei 1994 werd, in het kader van bezuinigingen, de frequentie op zondag teruggebracht van 1x per 2 uur naar drie schamele ritjes, waarbij de intervallen tussen de ritten flink langer werden.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Geleen (... - 1987)
Halte | ||
Munstergeleen, Geleenstraat | ||
Geleen, Abshoven | ||
Geleen, Oranjelaan/Peschstraat | ||
Geleen, Oranjelaan/Stationsplein | ||
Geleen, Beekhovenstraat | ||
Geleen, Rijksweg/Centrum |