Lijn 51 Utrecht Centraal Station - Hilversum Station
Voormalige buslijn 51 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Utrecht-Noordoost |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 15 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 51 reed van Utrecht via De Bilt, Zeist, Huis ter Heide, Den Dolder, Lage Vuursche en Hoge Vuursche naar Hilversum.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
De Bilt, Tunnel | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, Rond | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Geroplein | ||
Huis ter Heide, Huis ter Heide | ||
Huis ter Heide, Rodichem | ||
Den Dolder, Station | ||
Den Dolder, Pijnenburg | ||
Lage Vuursche, Dorp | ||
Hoge Vuursche, Dorp | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 15 werd vernummerd naar lijn 51. Het vrijgekomen lijnnummer 15 werd vervolgens toegekend aan de lijn tussen Amsterdam, Hoofddorp en Haarlem.
In de dienstregeling 1979/1980 werd dagelijks 1x/uur gereden. In de ochtendspits tot 07:00 vertrokken de meeste ritten richting Utrecht in Zeist. In de avonduren werd niet verder gereden dan 't Rond in Zeist.