Lijn 83 Almelo Centrumplein - Vriezenveen Westerbouwlanden
Voormalige buslijn 83 | |
Vervoerder(s) | TET (... - 1996), Oostnet (1996 - 1999), Connexxion (1999 - ...), Syntus (2005 - ...) |
Concessie | Twente |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20.45) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 83 reed van Almelo via Aadorp naar Vriezenveen West.
Route
Halte | ||
Almelo, Centrumplein | ||
Almelo, Station | ||
Almelo, Brandweerkazerne | ||
Almelo, Vissedijk | ||
Almelo, Kolthofsingel | ||
Almelo, Van Riemsdijkweg | ||
Almelo, SOWECO | ||
Almelo, Van den Broekeweg | ||
Almelo, Sluisweg | ||
Aadorp, Albardastraat | ||
Aadorp, Berkenlaan | ||
Aadorp, Peppellaan | ||
Vriezenveen, De Merel | ||
Vriezenveen, Westerweilandsweg | ||
Vriezenveen, De Nachtegaal | ||
Vriezenveen, Vondelstraat | ||
Vriezenveen, Schout Doddestraat | ||
Vriezenveen, De Vriezenhof | ||
Vriezenveen, Krijgerstraat | ||
Vriezenveen, Harmsenweg | ||
Vriezenveen, Laan '40-'45 | ||
Vriezenveen, Schoolstraat | ||
Vriezenveen, Nieuwe Daarlerveenseweg | ||
Vriezenveen, Westerbouwlanden |
Zie ook
Geschiedenis
In 1994 reed deze lijn reeds, het is aannemelijk dat de inkorting van lijn 83 gebeurde rond 1993. De frequenties op het nieuwe traject bleven hetzelfde, maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur.
Op 5 september 1999 was de nieuwe vervoersonderneming Connexxion een feit, ontstaan na een fusie tussen de NZH, Midnet, Oostnet en de ZWN. Deze introductie ging gepaard met veel wijzigingen, zodat er geen dubbele lijnnummers of dubbele routes meer voorkwamen.
Op zaterdag ging lijn 80 voortaan via Adorp langs het kanaal naar Vriezenveen rijden. Hierdoor kon lijn 83 op die momenten vervallen. In combinatie met lijn 82 bleef ongeveer een uurdienst bestaan.
In de dienstregeling 2008 reed de lijn inmiddels de gehele week door. In de spitsuren buiten vakanties werd zelfs 2x/uur gereden.