Lijn 9 Nijmegen Centraal Station - Grave Busstation
Buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | o.a. VDL Berkhof Ambassador, Den Oudsten Alliance, Berkhof Duvedec |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 9 is een streekbus die vanaf station Nijmegen via station Nijmegen Heyendaal naar Overasselt, Nederasselt en Grave gaat. Maandag tot en met vrijdag overdag rijdt de bus 2x per uur; in de ochtendspits rijdt er één extra rit van Grave naar Nijmegen. ’s Avonds en op zondag rijdt de bus niet via Aldenhof; deze wijk wordt dan bediend door lijn 2. De busdienst eindigt ’s avonds tussen 21:00 en 22:00.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Spoorkuil | ||
Nijmegen, Station Heyendaal | ||
Nijmegen, HAN | ||
Nijmegen, UMC Sint Radboud | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Meentstraat | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Hartertseweg / Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Hatert-Centrum | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Aldenhof 12/32-straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 13/38-straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 53/14-straat | ||
Nijmegen, Staddijk | ||
Overasselt, Oude Nijmeegseweg | ||
Overasselt, Parkesteeg | ||
Overasselt, Sint Walrick | ||
Overasselt, Sleeburgsestraat | ||
Overasselt, Kasteelsestraat | ||
Overasselt, Hoogstraat | ||
Overasselt, Ewijkseweg | ||
Overasselt, Gaasselsedam | ||
Nederasselt, Kuilstraat | ||
Nederasselt, Broekstraat | ||
Nederasselt, Graafseweg / Broekstraat | ||
Grave, Busstation |
Geschiedenis lijn 9
Lijn 54 was het afgesplitste traject Grave - Nijmegen van de voormalige Hermes lijn 90 van 's-Hertogenbosch naar Nijmegen. Deze is in 2003 geknipt in Grave, waarbij lijn 90 naar BBA ging en nog slechts reed op het traject 's-Hertogenbosch - Grave. Het deel naar Nijmegen werd gereden door Hermes als lijn 54.
Lijn 9 is ontstaan in dienstregeling 2007 als omnummering van lijn 54. In Nijmegen werd de route gewijzigd. In Aldenhof nam hij een deel van de lijnen 8 (Nijmegen Hatert/Aldenhof - Berg en Dal) en 20 (Nijmegen Centraal Station - Brabantse Poort) over. Lijn 20 werd bij deze wijziging geheel opgeheven. In Heyendaal ging deze lijn via de HAN en station Heyendaal rijden. Daarvoor reed deze verder over de Sint Annastraat naar het centraal station.