Lijn 3 Nijmegen Brabantse Poort - Zetten Hoofdstraat
Voormalige buslijn 3 | |
Vervoerder(s) | Novio |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | onbekend t/m 4 januari 2003 |
Voorganger(s) | 43 |
Opvolger(s) | 3, 3-bel, 103 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2-3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 3 was een bus vanaf de Brabantse Poort via het CWZ naar het Centraal Station in Nijmegen en verder naar Lent, Oosterhout, Slijk-Ewijk, Valburg, Herveld, Andelst en Zetten.
Voormalige route op 6 januari 2002
Halte | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Nijmegen, Steve Bikoplein | ||
Nijmegen, Winkelsteeg | ||
Nijmegen, Jan Massinkhal | ||
Nijmegen, CW-Ziekenhuis | ||
Nijmegen, Groenschool | ||
Nijmegen, Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Weg door Jonkerbos | ||
Nijmegen, Hatertseweg / Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Mollenhutseweg | ||
Nijmegen, Slotemaker de Bruïneweg | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Dr. J. Berendsstraat | ||
Nijmegen, Stijn Buysstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Centrum | ||
Lent, Griftdijk/Tunnel | ||
Lent, Spar | ||
Lent, Kwekerij de Beijer | ||
Lent, Oud Rust Wat | ||
Lent, De Eeuwige Lent | ||
Lent, Griftdijk/Woonpark | ||
Lent, Bellefleurstraat | ||
Lent, Asdoncksestraat | ||
Lent, Asdoncksestraat | ||
Lent, Bellefleurstraat | ||
Lent, Groenstraat | ||
Oosterhout, De Halve Weg | ||
Oosterhout, De Halve Weg | ||
Oosterhout, Dorpsstraat | ||
Oosterhout, Klein Amsterdam | ||
Oosterhout, Zandstraat | ||
Oosterhout, Gansstraat | ||
Oosterhout, Klein Amsterdam | ||
Oosterhout, Krakenburgsestraat | ||
Oosterhout, Nieuwendijk | ||
Slijk-Ewijk, Dorpsstraat | ||
Slijk-Ewijk, De Akker | ||
Slijk-Ewijk, Valburgseweg | ||
Slijk-Ewijk, Camping de Hooge Brug | ||
Valburg, Tielsestraat | ||
Valburg, Café Centraal | ||
Valburg, Tielsestraat | ||
Herveld, De Leigraaf | ||
Herveld, ‘t Hoeveslag | ||
Herveld, Kruisstraat | ||
Herveld, Café Midden Betuwe | ||
Herveld, Molen de Vink | ||
Herveld, Planetenlaan | ||
Herveld, Mathijssen | ||
Herveld, Hoge Hof | ||
Andelst, Wilhelminastraat | ||
Andelst, Monument | ||
Andelst, Industrieweg | ||
Zetten, Station NS | ||
Zetten, Lingebrug | ||
Zetten, Molenstraat | ||
Zetten, Brittanjesingel | ||
Zetten, Stationsstraat | ||
Zetten, Hoofdstraat |
Geschiedenis
In de dienstregeling 2000/2001 reed streeklijn 43 van Hermes van Nijmegen naar Zetten. Op onbekende datum is deze vernummerd naar lijn 3, vanaf CS doorgetrokken naar de Brabantse Poort en overgegaan op het stadsnet van Novio. Dit was reeds zo op 6 januari 2002.
Lijn 3 reed viermaal per uur in de spitsuren en tweemaal per uur in de daluren op werkdagen. Lijn 3 reed overdag eenmaal per uur door naar Zetten, in de ochtendspits tweemaal per uur. In de avonduren reed lijn 3 tweemaal per uur tussen Nijmegen en Oosterhout. In de vakantieperioden reed lijn 3 driemaal per uur in de spitsuren. Op zaterdag reed lijn driemaal per uur, waarvan eenmaal per twee uur overdag door naar Zetten. In de vakantieperioden reed lijn 3 tijdens de "daluren" daluren per uur. Op zondag reed lijn 3 tweemaal per uur. Drie keer per dag reed er vanuit Oosterhout een retourrit naar Zetten, eenmaal per vier uur. Deze ritten waren op deze tijdstippen losgekoppeld en in Oosterhout moest overgestapt worden.
Op 5 januari 2003 werd lijn lijn 3 ingekort tot Oosterhout. Het traject Zetten - Valburg ging gereden worden door lijn 103 en werd verlengd naar Elst. Reizigers van/naar Nijmegen konden in Elst overstappen op lijn 31 welke ook via Oosterhout en Lent reed. De verbinding tussen Slijk-Ewijk en Valburg verviel. Tussen Slijk-Ewijk en Oosterhout ging een belbus rijden, lijn 3-bel.