Station Nijmegen werd oorspronkelijk geopend op 9 augustus 1865, liggende aan de lijn naar Kleve (Duitsland). Pas in juni 1879 werd het station aangesloten op het binnenlandse spoorwegnet. Tegenwoordig is de lijn naar Kleef gesloten, maar zijn er wel verbindingen naar Arnhem, 's-Hertogenbosch en Venlo.
Patroontijden 2009
Richting Arnhem
Richting Venlo
Vertrek
|
Serie
|
Bestemming
|
Spoor
|
Soort
|
Vervoerder
|
Opmerkingen
|
.08
|
32200
|
Roermond
|
{{{4}}}
|
{{{5}}}
|
{{{6}}}
|
-
|
.23
|
32300
|
Venray Spits
|
{{{4}}}
|
{{{5}}}
|
{{{6}}}
|
-
|
.38
|
32200
|
Roermond
|
{{{4}}}
|
{{{5}}}
|
{{{6}}}
|
-
|
.53
|
32300
|
Venray Spits
|
{{{4}}}
|
{{{5}}}
|
{{{6}}}
|
-
|
Richting 's Hertogenbosch
Let op: bovengenoemde vertrektijden en -sporen kunnen in de vroege ochtend, in de late avond of in het weekend anders zijn. Kijk voor meer informatie op de pagina van de desbetreffende treinserie en raadpleeg voor vertrek altijd een reisplanner.
Bus
Naast de ingang van het station ligt een groot busstation waar diverse stads- en streekbussen een halte of eindpunt hebben. Het busstation is voorzien van dynamische panelen, die echter al heel lang buiten gebruik zijn. Hierdoor halteren bussen volgens volstrekte willekeur bij een van de haltes, en moet de reiziger zelf de perrons in de gaten houden vanaf een overkapping tegenover de bushaltes.
Stadsdienst Agglomeratie Nijmegen (Novio en Hermes)
Concessie KAN zuid
Concessie KAN zuid (Hermes)
Concessie KAN noord (Connexxion)
Concessie Noord- en Midden-Limburg (Veolia)
Internationale Streekbus (NIAG)
24
|
Ressen P+R Waalsprinter - station Nijmegen – Sanadome
|
Rijdt in de spits 4x per uur in één richting
|
25
|
Lent - station Nijmegen - Groesbeek
|
Rijdt 2x per uur in de spits
|
30
|
station Nijmegen - station Nijmegen Lent - Oosterhout
|
Rijdt 2x per uur; rijdt 's avonds en op zondag 1x per uur
|
31
|
station Nijmegen – station Nijmegen Lent – Oosterhout – Elst – Elden – station Arnhem
|
Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur
|
32
|
station Nijmegen – Lent – Bemmel – Huissen – station Arnhem
|
Rijdt 2x per uur en in de spitsrichting 4x per uur tussen Bemmel en Arnhem; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur
|
33
|
station Nijmegen – Bemmel – Gendt – Doornenburg – Angeren – Huissen – station Arnhem
|
Rijdt 2x per uur en in de spitsrichting 4x per uur tussen Huissen en Arnhem; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur
|
57
|
station Nijmegen – Beek – Kranenburg (D)
|
Rijdt in de spits 1x per uur
|
58
|
station Nijmegen – Beek – Kranenburg (D) – station Kleve (D) - station Emmerich (D)
|
Rijdt maandag tot en met zaterdag overdag 1x per uur; rijdt zondag overdag 1x per 2 uur
|
80
|
station Nijmegen – Beek – Ooij – Leuth – Millingen a/d Rijn
|
Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur
|
82
|
station Nijmegen – Beek – Leuth – Millingen a/d Rijn
|
Rijdt 2 of 6x per uur in de spits, afhankelijk van de tijd en richting
|
83
|
station Nijmegen – Malden – Molenhoek – Mook – Gennep en verder naar station Venlo
|
Rijdt 1x per uur naar Venlo; rijdt 2 tot 6x per uur tussen Gennep en Nijmegen; rijdt vakantiedienstregeling
|
85
|
station Nijmegen – Weurt – Beuningen – Ewijk – Winssen – Deest – Afferden – Druten
|
Rijdt 2x per uur; rijdt in spits 4x per uur; rijdt vakantiedienstregeling
|
87
|
station Nijmegen – station Nijmegen Dukenburg – Druten
|
Rijdt maandag tot en met vrijdag overdag 1x per uur; rijdt in spits 2x per uur; rijdt in spits door als lijn 42 naar station Tiel
|
99
|
station Nijmegen – Alverna – Nederasselt – Grave - Velp - Reek – Zeeland – Uden
|
Rijdt 1 tot 6x per uur; rijdt vakantiedienstregeling
|
103
|
Zetten – station Zetten-Andelst – Andelst – Herveld – Valburg – station Elst – station Nijmegen
|
Op maandag tot en met vrijdag rijdt 1 rit door naar Nijmegen; de andere ritten hebben station Elst als eindpunt
|
110
|
Station Nijmegen - station Nijmegen Heyendaal - Nijmegen HAN
|
Rijdt 10x per dag; rijdt vakantiedienstregeling
|
289
|
Druten – Nijmegen
|
Rijdt maandag tot en met vrijdag 2 tot 4x per uur in de spits
|
Zie ook