Lijn 84 Drachten Busstation Noord - Veenhuizen Norgerhaven
Voormalige buslijn 84 | |
Vervoerder(s) | Arriva, Qbuzz |
Concessie | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Wright Commander, Den Oudsten Alliance, Mercedes-Benz O408, MAN Lion's City, Volvo 8700RLE |
Periode | ... t/m 12 december 2009 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 84 reed van Drachten, via Ureterp, Frieschepalen, Bakkeveen, Waskemeer en Haulerwijk naar Veenhuizen. Tussenritten in de middag eindigden in Haulerwijk.
Route
Halte | ||
Drachten, Busstation Noord | ||
Drachten, Noorderbuurt | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Vallaat | ||
Drachten, Noorderend | ||
Ureterp, Hegebrechtsterleane | ||
Ureterp, Verbindingsweg | ||
Ureterp, Gereformeerde Kerk | ||
Ureterp, De Feart 66 | ||
Frieschepalen, Leidijk | ||
Frieschepalen, Frieschepalen | ||
Frieschepalen, Kromhoeksterbrug | ||
Siegerswoude, Voorwerkersbrug | ||
Bakkeveen, De Wâldsang | ||
Bakkeveen, Brink | ||
Bakkeveen, Tsjerkewal | ||
Bakkeveen, Nije Drintse Wei | ||
Bakkeveen, Mandefjild | ||
Bakkeveen, Mandewijk | ||
Bakkeveen, Sint Baronstraat | ||
Waskemeer, Waskemeer | ||
Waskemeer, Compagnonsweg 25 | ||
Waskemeer, Compagnonsweg 43 | ||
Haulerwijk, Smidslaantje | ||
Haulerwijk, Boven Hoofdweg 62 | ||
Haulerwijk, Boven Hoofdweg 41 | ||
Haulerwijk, Boven Hoofdweg 21 | ||
Haulerwijk, Laweijstraat | ||
Haulerwijk, Norgerweg 36 | ||
Haulerwijk, Norgerweg 61 | ||
Haulerwijk, Norgerweg 86 | ||
Haulerwijk, De Elleboog | ||
Haulerwijk, Elleboogsvaart | ||
Haulerwijk, Slinke | ||
Haulerwijk, Rolpaal | ||
Veenhuizen, Friesche Schut | ||
Veenhuizen, Generaal Van de Boschweg | ||
Veenhuizen, Kerklaan | ||
Veenhuizen, Norgerweg | ||
Een, Haulerwijksterweg | ||
Een, Oldehof | ||
Norg, Batinge | ||
Norg, Nachtegaalstraat | ||
Norg, Westeind | ||
Huis ter Heide, Esmeer | ||
Veenhuizen, De Fledders | ||
Veenhuizen, Norgerhaven |
Geschiedenis
In de dienstregeling 2003 bij Arriva was de route hetzelfde als later. Echter werd toen in de avonduren en op zondag met een kleiner busje gereden tussen Drachten en Haulerwijk, tussen Haulerwijk en Veenhuizen reed op die momenten een belbus.