Lijn 37 Wageningen Busstation - Rhenen Herenstraat
Voormalige buslijn 37 | |
Vervoerder(s) | Onbekend |
Regio's | Arnhem Nijmegen, Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1994 t/m onbekend |
Voorganger(s) | 37, 43 |
Opvolger(s) | 537 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 0-1x/uur (Grotendeels als belbus) |
Zondag | 1x/2 uur (Belbus) |
Lijn 37 was een buslijn tussen Wageningen, Renkum, Heteren, Randwijk, Zetten, Andelst, Dodewaard, Opheusden, Kesteren en Rhenen.
Route
Voormalige route op 5 november 1995
Halte | ||
Wageningen, Busstation | ||
Wageningen, Arboretumlaan | ||
Wageningen, Diedenweg | ||
Wageningen, Ziekenhuis | ||
Renkum, Oranjelaan | ||
Renkum, Grotelaan | ||
Renkum, Bokkedijk | ||
Renkum, Nieuweweg | ||
Renkum, Europalaan | ||
Renkum, Don Boscoweg | ||
Renkum, Groeneweg | ||
Renkum, Heidesteinlaan | ||
Heteren, Achterstraat | ||
Heteren, Nachtegaalstraat | ||
Heteren, Beemdhof | ||
Heteren, Nachtegaalstraat | ||
Heteren, Elzenpas | ||
Heteren, NIOO | ||
Randwijk, Jansen van Doorn | ||
Randwijk, Nijburgsestraat | ||
Randwijk, Bredeweg | ||
Randwijk, Prins Bernhardlaan | ||
Randwijk, NUON Huisje | ||
Randwijk, De Bouwing | ||
Indoornik, Kerk | ||
Zetten, Lingebrug | ||
Zetten, Molenstraat | ||
Zetten, Hoofdstraat | ||
Zetten, Stationsstraat | ||
Zetten, Brittanjesingel | ||
Zetten, Station NS | ||
Andelst, Industrieweg | ||
Andelst, Monument | ||
Andelst, Tielsestraat | ||
Andelst, Vogelenzang | ||
Wely, Waggelekooy | ||
Wely, De Drie Akkers | ||
Wely, Molenstraat | ||
Hien, Smalleweg | ||
Hien, Welysestraat | ||
Hien, Kerk/Wely | ||
Dodewaard, Pluimenburgsestraat | ||
Dodewaard, Molenpol | ||
Dodewaard, De Maten | ||
Dodewaard, Betonfabriek | ||
Dodewaard, Parallelweg | ||
Opheusden, Boerderij Thijssen | ||
Opheusden, Station | ||
Opheusden, Tolsestraat | ||
Opheusden, Dalwagenseweg | ||
Opheusden, Gemeentehuis | ||
Opheusden, Wittenburg | ||
Opheusden, de Woert | ||
Opheusden, Opheusdenseveer | ||
Opheusden, De Oude Stomerij | ||
Opheusden, Tielsestraat | ||
Kesteren, Marktstraat | ||
Kesteren, Recticel | ||
Kesteren, Station | ||
Kesteren, Bejaardencentrum | ||
Kesteren, Stationsstraat | ||
Kesteren, Rijnbrug | ||
Rhenen, Station |
Geschiedenis
De buslijn reed doordeweeks in de spitsen eenmaal per uur de gehele route. Tussen de spitsen in werd eenmaal per uur gereden tussen de halte Molenpol in Dodewaard en station Kesteren; deze rit moest telefonisch aangemeld worden. Op zaterdag en zondag werd alleen gereden tussen de halte Beemdhof in Heteren en station Rhenen. Op zaterdag in een twee-uurdienst, aan het eind van de middag verdicht tot een uurdienst. Op zondag werden vier ritten gereden.
Lijn 37 is ontstaan op 29 mei 1994. De buslijn was een samenvoeging van de oude lijn 37 tussen Wageningen en Herveld en het traject Andelst - Rhenen van de oude Zuidoosterlijn 43 tussen Nijmegen en Rhenen. De nieuwe lijn 43 reed alleen nog tussen Nijmegen en Zetten. Op werkdagen reed lijn 37 alleen in de spitsuren, 1x per uur. De eerst rit in de ochtend naar Rhenen begon in Zetten, Hoofdstraat, de eerste rit naar Wageningen in Dodewaard, Molenpol. De laatste rit uit Wageningen eindigde in Andelst, Tielsestraat, de laatste twee ritten uit Rhenen in Zetten, Hoofdstraat. Tussen 9:00 en 15:00 reed lijn 37 als uurdienst tussen Dodewaard, Molenpol en Kesteren, Station en alleen als belbus. De dienst eindige rond 19:00. In het weekend werd alleen gereden tussen Heteren, Beemdhof en Rhenen, Station. Op zaterdag reden zes ritten per richting. Richting Heteren begon in de ochtend een extra rit in Zetten, Station. De eerste twee ritten vanaf Heteren reden als reguliere bus, de rest als belbus. Richting Heteren reden de rit uit Zetten, de derde en de zesde uit Rhenen als reguliere bus, de rest als belbus. Tot ca 14:00 werd 1x per 2 uur gereden, daarna als uurdienst tot ca 18:30 (eindpunt). Op zondag reden vier belbusritten in elke richting, 1x per 2 uur, tussen de 2e en 3e rit lag 3 uur.
Lijn 37 kwam niet meer terug in het busboekje van 28 mei 1995 uit de regio Arnhem maar wel in het busboekje van 5 november 1995 uit Nijmegen. Lijn 37 reed toen op maandag t/m vrijdag alleen in de spitsuren als vaste bus over de hele lijn. In de daluren reed lijn 37 alleen als belbus tussen Dodewaard en Kesteren. In de avond reed lijn 37 niet. Op zaterdag reed lijn 37 alleen tussen Heteren en Rhenen, 1x per 2 uur, tegen het einde van de middag 1x per uur. In de avond reed lijn 37 niet. De meeste ritten reden als belbus. De eerste twee ritten naar Rhenen, reden als vaste bus. De eerste rit richting Heteren begon in Zetten en reed als vaste bus. Verder reed een rit in de middag en de laatste rit naar Heteren als vaste bus. Op zondag reed lijn 37 als belbus overdag vier ritten, 1x per 2 uur, tussen Heteren en Rhenen.
Wat daarna met deze lijn gebeurd is, is niet bekend, een jaar later stond deze niet meer in het boekje van Nijmegen. Met ingang van 1 juni 1997, toen vervoerder Hermes de lijntaxi in zijn vervoersgebied introduceerde, ging lijntaxi 537 tussen Wageningen en Rhenen rijden.