Lijn 170 Amsterdam Centraal Station - Uithoorn Meerwijk
Voormalige buslijn 170 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten MBG205 |
Periode | 1 juni 1986 t/m ... |
Voorganger(s) | 170 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Dal | 4x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Nacht | 2x/vrijdag en zaterdag |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 170 reed van Amsterdam via Amstelveen naar Uithoorn.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Industrieterrein | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Uithoorn, Heyermanslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Meerwijk |
Geschiedenis
Vanaf 1 juni 1986 gingen de meeste ritten van lijn 170 in Uithoorn verder rijden naar de Meerwijk. Alleen de extra ritten in de spitsuren bleven bij het Busstation beginnen/eindigen. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden praktisch geen wijzigingen plaats.
De reizigersaantallen bleven nog steeds toenemen, waardoor vanaf september 1987 op de meeste ritten gelede bussen gingen rijden.