Lijn 46 Tiel Station - Culemborg Station
Voormalige buslijn 46 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Regio | Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1971 t/m 27 mei 1989 |
Voorganger(s) | 5 |
Opvolger(s) | 46 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 46 is een voormalige streekbus van Tiel naar Culemborg.
Voormalige route jaren 80
Route is niet compleet
Halte | ||
Tiel, Station | ||
Tiel, Veemarkt | ||
Tiel, Ziekenhuis | ||
Kerk Avezaath, Van Driel | ||
Kerk Avezaath, Gemeentehuis | ||
Erichem, Kerk | ||
Buren, Plantsoen | ||
Asch, Brievenbus | ||
Zoelmond, Kerk | ||
Beusichem, Kerk | ||
Culemborg, Chopinplein | ||
Culemborg, Station | ||
Culemborg, Young (Spits, vanaf 29 mei 1988) | ||
Culemborg, Wang (Spits, vanaf 29 mei 1988) |
Geschiedenis
Tot en met 22 mei 1970 werd het traject tussen Tiel en Culemborg gereden onder lijnnummer 5 (Tiel - Culemborg - Gorinchem). In de dienstregeling 1973/1974 reed lijn 46 eenmaal per twee uur. Van maandag tot en met vrijdag in de ochtendspits en middag reed lijn 46 eenmaal per uur. Op dinsdagen reed er een extra marktrit van Maurik naar Culemborg en terug vanaf Zoelmond naar Maurik. Een reguliere rit uit Culemborg bood aansluiting.
In de dienstregeling 1976/1977 reed de laatste rit in beide richtingen alleen nog op zondag.
Halte | ||
Tiel, Station | ||
Tiel, Veemarkt | ||
Tiel, Lingedijk | ||
Tiel, Burgemeester Böhnhofflaan | ||
Tiel, Pr. Marijkelaan | ||
Tiel, Ziekenh. Bethesda | ||
Drumpt, Sonnevanck | ||
Drumpt, Burgemeester Meslaan/Augustinus | ||
Drumpt, Merc. Garage | ||
Drumpt, Hamsche brug | ||
Drumpt, H. van Driel | ||
Kerk Avezaath, Kerk | ||
Kerk Avezaath, Café Zomerzorg | ||
Kerk Avezaath, Gemeentehuis | ||
Kerk Avezaath, de Woerd | ||
Erichem, Betonweg | ||
Erichem, Lutterveld | ||
Erichem, Binnenstraat | ||
Erichem, Kerk | ||
Erichem, Erichemseweg 11 | ||
Buren, Melkfabriek | ||
Buren, Brug | ||
Buren, Plantsoen | ||
Buren, Oranjehof | ||
Asch, 't Hanenest | ||
Asch, Brievenbus | ||
Asch, Kerkpad | ||
Zoelmond, Kerk | ||
Zoelmond, De Kamp | ||
Zoelmond, Het Molenhuis | ||
Beusichem, Kerk (Centrum) | ||
Beusichem, Oranjestraat | ||
Beusichem, Koningsstraatje | ||
Beusichem, Veerweg | ||
Culemborg, Lekdijk | ||
Culemborg, Vos-Lekdijk | ||
Culemborg, Hamseweg/Smalriemseweg | ||
Culemborg, Honddijk/Voorkoopstraat | ||
Culemborg, Technische School | ||
Culemborg, Zandstraat | ||
Culemborg, Prijssestraat | ||
Culemborg, Gispen | ||
Culemborg, Station |
Halte | ||
Maurik, Thomassen | ||
Maurik, Café van Dijk | ||
Maurik, Garststraat | ||
Maurik, Parkstraat | ||
Maurik, Prov. weg/Hoolweg | ||
Rijksweg, km paal 15.4 | ||
Rijksweg, Prov. weg/Versteeg | ||
Rijswijk, Prov. weg/Den Heuvel | ||
Rijswijk, Pr. Irenestraat | ||
Ravenswaay, Pr. Marijkesluis | ||
Ravenswaay, Provincialeweg | ||
Ravenswaay, van Haaften | ||
Ravenswaay, Ravensw.steeg | ||
Ravenswaay, Ds. Derksenschool | ||
Zoelmond, v. Dieën | ||
Zoelmond, Vlierenhut | ||
Zoelmond, Kerk | ||
Zoelmond, De Kamp | ||
Zoelmond, Het Molenhuis | ||
Beusichem, Kerk (Centrum) | ||
Beusichem, Oranjestraat | ||
Beusichem, Koningsstraatje | ||
Beusichem, Veerweg | ||
Culemborg, Lekdijk | ||
Culemborg, Vos-Lekdijk | ||
Culemborg, Hamseweg/Smalriemseweg | ||
Culemborg, Honddijk/Voorkoopstraat | ||
Culemborg, Technische School | ||
Culemborg, Zandstraat | ||
Culemborg, Prijssestraat | ||
Culemborg, Gispen | ||
Culemborg, Station |
In de dienstregeling 1984/1985 reed lijn 46 van maandag tot en met vrijdag de gehele dag als uurdienst. 's Avonds en in het weekend werd eenmaal per twee uur gereden. De marktdienst was inmiddels vervallen.
In de dienstregeling 1986/1987 werd de frequentie op zaterdagen overdag opgehoogd naar eenmaal per uur.
In de dienstregeling 1988/1989 werd in de spitsuren de route in Culemborg uitgebreid. Een rit in de ochtend reed door naar de halte Wang. In de middag vertrokken twee ritten vanaf de halte Wang.
Op 28 mei 1989 is deze lijn verlengd naar Nieuwegein volgens de route van een voormalige Westnederland-lijn. Deze was geruild voor de verbinding Gorinchem - Leerdam.