Lijn 63 Rosmalen Gemeentehuis - 's-Hertogenbosch Maasoever (2009-2011)
Voormalige buslijn 63 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Meierij |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | 's-Hertogenbosch |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | ... t/m 7 januari 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 63 reed van Rosmalen via Hintham, het Centrum, station 's-Hertogenbosch, Orthen en Maaspoort naar de Maasoever.
Dienstregeling
- Deze lijn bestond uit twee gedeeltes:
- Rosmalen - Centraal Station:
Deze route werd dagelijks gedurende de hele dag 2x/uur (na 22:00: 1x/uur) gereden. In de spits werd in Rosmalen in beide richtingen via de wijk Sparrenburg gereden en was bij halte Gemeentehuis gekoppeld aan lijn 66. Buiten de spits werd een grote lusroute in één richting (met de klok mee) door Rosmalen gereden.
- Centraal Station - Maasoever:
Deze route werd alleen in de spitsuren 2x per uur gereden en op zaterdag overdag (10:15 - 17:15) 1x per uur.
Route
Halte | ||
Rosmalen, Gemeentehuis (in de spits gekoppeld aan lijn 66) | ||
Rosmalen, Hoff van Hollantlaan | ||
Rosmalen, Sparrenburgstraat | ||
Rosmalen, Tielekeshoeven | ||
Rosmalen, Bremhoeven | ||
Rosmalen, Oude Baan | ||
Rosmalen, Huygensstraat | ||
Rosmalen, Markt | ||
Rosmalen, Schoolstraat | ||
Rosmalen, Bruggen | ||
Rosmalen, Oosterpad | ||
Rosmalen, Zustersbosweg | ||
Rosmalen, Vlietdijk | ||
Rosmalen, Thorbeckeborch | ||
Rosmalen, Jagersbosstraat | ||
Rosmalen, Pinksterbloemstraat | ||
Rosmalen, Venstraat | ||
Rosmalen, Azaleastraat | ||
Rosmalen, Raadhuisstraat | ||
Rosmalen, Molenstraat | ||
Rosmalen, Graafsebaan | ||
Rosmalen, Industriestraat | ||
Rosmalen, Nicolaas Fierlantsstraat | ||
Rosmalen, Jan Heijmanslaan | ||
's-Hertogenbosch, Van Broeckhovenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Pater Van den Elsenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Rubensstraat | ||
's-Hertogenbosch, Graafseweg | ||
's-Hertogenbosch, Hinthamerstraat | ||
's-Hertogenbosch, Sint Josephstraat | ||
's-Hertogenbosch, Antoniegaarde | ||
's-Hertogenbosch, Parade | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Burgemeester Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Orthenseweg | ||
's-Hertogenbosch, Orthen | ||
's-Hertogenbosch, Hambakenweg | ||
's-Hertogenbosch, Hambakenwetering | ||
's-Hertogenbosch, Larenweg | ||
's-Hertogenbosch, Zwartbroekweg | ||
's-Hertogenbosch, Zilverwilg | ||
's-Hertogenbosch, Lugteren | ||
's-Hertogenbosch, Klipperstraat | ||
's-Hertogenbosch, Maasvallei | ||
's-Hertogenbosch, Sluisweg | ||
's-Hertogenbosch, Maasoever |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 14 december 2008 werd deze lijn, met het oog op de werkzaamheden voor de ombouw van de A2, geknipt bij het station. Doorgaande reizigers moesten hier voortaan overstappen op een andere bus. Op het traject naar de Maasoever ging de bus voortaan rechtstreeks via de Hambakenweg rijden en niet meer via het Wielsem en op het traject naar Rosmalen werd buiten de spitsuren voortaan een grote lusroute gereden als gedeeltelijke vervanging van lijn 66.