Lijn 140 's-Hertogenbosch Centraal Station - Tilburg Centraal Station
Buslijn 140 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 140 rijdt van 's-Hertogenbosch via Vught, Helvoirt, Haaren, Oisterwijk en Berkel-Enschot naar Tilburg.
Omleiding Tilburgse Kermis
In verband met de Tilburgse Kermis is de route van lijn 140 van 19 juli tot en met 4 augustus ingrijpend gewijzigd. De bus kan dan vanwege het afsluiten van de Spoorlaan niet via o.a. de halte Interpolis en Spoorlaan-Oost rijden.
In Tilburg loopt de omleiding richting ’s-Hertogenbosch via de Gasthuisring, Wilhelminapark, Goirkestraat, Julianapark, Ringbaan Noord, Ringbaan Oost en Bosscheweg naar Oisterwijk.
In Tilburg rijdt de bus richting het Centraal Station na de Bosscheweg via de Ringbaan Oost, Ringbaan Noord, Ringbaan West en Hart van Brabantlaan. Om te voorkomen dat de bussen continu met flinke vertraging rijden heeft Arriva besloten om langs de route een aantal haltes te laten vervallen. Zie in de routestrip hieronder welke haltes dat zijn. Let op! Langs de omleidingsroute in Tilburg wordt – met uitzondering van de halte Ringbaan Oost (t.h.v. Enschotsestraat) – NIET extra gestopt.
Tussen Haaren en Oisterwijk rijdt de bus NIET via Het Eind, maar via de Langeweg, Kerkeind en Oisterwijkseweg. In Vught rijdt de bus via de A65 van/naar station Den Bosch. De haltes welke komen te vervallen voor lijn 140 in Vught, worden nog wel gewoon aangedaan door lijn 8 en/of lijn 9. Deze lijnen bieden het alternatief voor lijn 140.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Vughterweg | ||
Vught, Bosscheweg | ||
Vught, Taalstraat | ||
Vught, Koestraat | ||
Vught, Helvoirtseweg | ||
Vught, Martinilaan | ||
Vught, Snippenlaan | ||
Helvoirt, Huize Sparrendaal | ||
Helvoirt, Helvoirtseweg | ||
Helvoirt, Busstation | ||
Helvoirt, Molenstraat | ||
Helvoirt, De Voort | ||
Haaren, Helvoirtseweg | ||
Haaren, 't Hopveld | ||
Haaren, Kerkstraat | ||
Haaren, Monseigneur Bekkersplein | ||
Haaren, Haarendijk | ||
Haaren, Het Eind | ||
Haaren, Kasteellaan | ||
Oisterwijk, Oisterwijksedreef | ||
Oisterwijk, Terburghtweg | ||
Oisterwijk, Weverstraat | ||
Oisterwijk, Secretaris v.d. Hoevelstraat | ||
Oisterwijk, Nicolaas van Eschstraat | ||
Oisterwijk, Station | ||
Oisterwijk, Baerdijk | ||
Oisterwijk, Groenstraat | ||
Oisterwijk, Moergestelseweg | ||
Oisterwijk, Monseigneur Verhoevenlaan | ||
Oisterwijk, Tilburgseweg | ||
Oisterwijk, Hoog Heukelom | ||
Berkel-Enschot, Heikespoor | ||
Berkel-Enschot, Heukelomseweg | ||
Berkel-Enschot, Streepstraat | ||
Tilburg, Bosscheweg | ||
Tilburg, Jules Verneweg | ||
Tilburg, Ringbaan Oost/Spoorviaduct | ||
Tilburg, Ringbaan Oost (halte van lijn 6) | ||
Tilburg, Spoorlaan Oost | ||
Tilburg, Interpolis | ||
Tilburg, Spoorlaan | ||
Tilburg, Centraal Station |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de BBA.
In de dienstregeling 1998/1999 werd in de ochtendspits 2x/uur van Oisterwijk naar 's-Hertogenbosch en 2x/uur van Helvoirt naar Tilburg gereden. In de middagspits werd 2x/uur van 's-Hertogenbosch naar Tilburg gereden en 2x/uur van Tilburg naar Helvoirt. Op alle overige momenten werd slechts 1x/uur gereden.
Op 14 december 2014 werd de concessie Midden-Brabant geïntegreerd in de concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Arriva.