Lijn 15 staat op de buffer bij station Heerenveen.
Lijn 15 rijdt van Heerenveen via Oudeschoot, Katlijk, Nieuwehorne, Oudehorne, Jubbega, Hoornsterzwaag en Donkerbroek, Oosterwolde Appelscha en Smilde naar Assen.
Dienstregeling
- De eerste twee ritten naar Assen vertrekken in Oosterwolde bij de halte Nanningasluis.
- In de ochtendspits rijdt één extra rit tussen Oosterwolde en Heerenveen.
- Daarnaast vertrekt er één rit vanaf Appelscha, Boslaan naar Heerenveen.
Route
|
Halte
|
|
Heerenveen, Busstation |
|
|
Heerenveen, Gemeentehuis |
|
|
Heerenveen, Oost (A-32) |
|
|
Heerenveen, Abe Lenstraboulevard |
|
|
Heerenveen, Burgemeester Kuperusplein |
|
|
Heerenveen, Gruttostraat |
|
|
Heerenveen, Sporthal "De Kamp" |
|
|
Heerenveen, Rottumerweg |
|
|
Heerenveen, Sallandlaan |
|
|
Heerenveen, Tolhuis |
|
|
Heerenveen, Blau Hús |
|
|
Heerenveen, Thialf |
|
|
Oudeschoot, Siebengaweg |
|
|
Oudeschoot, Annaburen |
|
|
Mildam, Oranje Hoeve |
|
|
Mildam, Mildam |
|
|
Katlijk, Bisschopslaan |
|
|
Katlijk, Katlijkerheide |
|
|
Nieuwehorne, Houtlaan |
|
|
Nieuwehorne, Pastorielaan |
|
|
Nieuwehorne, Sportpark |
|
|
Oudehorne, Nafthali |
|
|
Oudehorne, Zuster de Jongweg |
|
|
Oudehorne, Oldeberkoperweg |
|
|
Jubbega, Gorredijksterweg |
|
|
Jubbega, Hendrik de Vosweg |
|
|
Jubbega, Hartstraweg |
|
|
Jubbega, Buurthuis |
|
|
Jubbega, Hommedraai |
|
|
Jubbega, Leenheerstraat |
|
|
Jubbega 3e Sluis, Bramenstraat |
|
|
Jubbega, Leidijk |
|
|
Jubbega, P.W. Jansseweg |
|
|
Hoornsterzwaag, Sake Kromhoutwei |
|
|
Hoornsterzwaag, Freulewei |
|
|
Hoornsterzwaag, Tsjerkepaed |
|
|
Hoornsterzwaag, Prikkedam |
|
|
Donkerbroek, Jelle Heidawei |
|
|
Hoornsterzwaag, Wietze Mulderreed |
|
|
Donkerbroek, Kapelweg |
|
|
Donkerbroek, 't West |
|
|
Donkerbroek, Provinciale Weg |
|
|
Oosterwolde, Drie Tolhekken |
|
|
Oosterwolde, Nanningasluis |
|
|
|
|
|
Oosterwolde, Jan Frankensingel |
|
|
Oosterwolde, Busstation |
|
|
Oosterwolde, Houtwal |
|
|
Appelscha, Café Hulst |
|
|
Appelscha, Steegdenkwartier |
|
|
Appelscha, Smidslaantje |
|
|
Appelscha, Riemsdraai |
|
|
Appelscha, Boslaan |
|
|
Appelscha, Schuinpad |
|
|
Appelscha, School |
|
|
Appelscha, Tolhekslaan |
|
|
Appelscha, Damsluis |
|
|
Smilde, Wittewijk |
|
|
Smilde, Vroomsdraai |
|
|
Smilde, Veenhoopsbrug |
|
|
Smilde, Koop/Bakkersdraai |
|
|
Smilde, Polakkenbrug |
|
|
Smilde, Jonkersbrug |
|
|
Smilde, Grietmansbrug |
|
|
Bovensmilde, Meestersbrug |
|
|
Bovensmilde, Schoolstraat |
|
|
Bovensmilde, Van Liersbrug |
|
|
Assen, Polweg |
|
|
Assen, Kloosterbrug |
|
|
Assen, Balkendwarsweg |
|
|
Assen, Maria in Campislaan |
|
|
Assen, Selma Lagerlöflaan |
|
|
Assen, Meester Groen van Prinstererlaan |
|
|
Assen, Rolderstraat |
|
|
Assen, Oostersingel |
|
|
Assen, Station |
|
Geschiedenis
Op 13 december 2009 werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd door Qbuzz in Zuidoost-Friesland. Diverse lijnen werden aan elkaar geplakt of gesplitst, met als doel dat reizigers minder vaak hoefden over te stappen en meer doorgaande reismogelijkheden ontstonden. Vanaf Oosterwolde werd de route van lijn 15 doorgetrokken naar Assen via de route van lijn 16, zodat op het traject Oosterwolde - Assen van maandag t/m vrijdag elk half uur een bus rijdt. Tussen Heerenveen en Oosterwolde vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 13 december 2015 is de halte Donkerbroek, Stilleven vervallen. Op onbekende datum is de halte Assen, Doevenkamp opgeheven.
Voormalige routes
Route door Assen-Centrum (t/m 2 april 2016)
Route door Assen-Centrum (t/m 22 augustus 2015)
Route door Oudeschoot (tot 1 maart 2015)
Voormalige route in Assen (1) (12-2009 - 03-2015)