Lijn 20 Assen Station - Meppel Station (-2019)
Buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü, Mercedes-Benz Citaro G, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/1,5 uur |
Avond | 1x/1,5 uur |
Zaterdag | 1x/1,5 uur |
Zondag | 1x/1,5 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 20 rijdt van Assen via Bovensmilde, Smilde, Hijkersmilde, Hoogersmilde, Geeuwenbrug, Dieverbrug, Uffelte en Havelte naar Meppel.
Dienstregeling
- Op weekdagen buiten de vakanties rijden overdag de meeste ritten door naar de Jan Tooroplaan in Meppel.
- Op busstation Dieverbrug sluit lijn 20 in beide richtingen op elkaar aan.
Route
Halte | ||
Assen, Station | ||
Assen, Abel Tasmanplein | ||
Assen, Doevenkamp | ||
Assen, Zuidhaege | ||
Assen, Kerkplein | ||
Assen, Collardslaan | ||
Assen, Balkenweg | ||
Assen, Balkendwarsweg | ||
Assen, Kloosterbrug | ||
Assen, Polweg | ||
Bovensmilde, Van Liersbrug | ||
Bovensmilde, Schoolstraat | ||
Bovensmilde, Meestersbrug | ||
Bovensmilde, Grietmansbrug | ||
Smilde, Jonkersbrug | ||
Smilde, Polakkenbrug | ||
Smilde, Koop Bakkersdraai | ||
Smilde, Veenhoopsbrug | ||
Hijkersmilde, Vroomsdraai | ||
Hijkersmilde, Wittewijk | ||
Hoogersmilde, Leembrug | ||
Hoogersmilde, Spiersbrug | ||
Hoogersmilde, Schultestraat | ||
Hoogersmilde, Hendrik Oostdraai | ||
Hoogersmilde, Rijksweg 254 | ||
Geeuwenbrug, Geeuwenbrug | ||
Geeuwenbrug, Wildryck | ||
Dieverbrug, Busstation | ||
Diever, Dieverbrug 11 | ||
Diever, Dingspilhuis | ||
Diever, Kasteel | ||
Diever, Hoofdstraat | ||
Diever, Brink | ||
Diever, Dingspilhuis | ||
Diever, Dieverbrug 11 | ||
Dwingeloo, Stevensweg | ||
Dwingeloo, Brinkweg | ||
Dwingeloo, Brink | ||
Dwingeloo, Broeklaan | ||
Dwingeloo, Weverslaan | ||
Dwingeloo, Valderseweg | ||
Dwingeloo, Stevensweg | ||
Dieverbrug, Busstation | ||
Wittelte, Brug | ||
Uffelte, Weg achter de Es | ||
Uffelte, Dorpsstraat | ||
Uffelte, Anserweg | ||
Havelte, Havelterbrug | ||
Havelte, Brink | ||
Havelte, Centrum | ||
Havelte, Van Helomaweg | ||
Pijlebrug, Lokbrug | ||
Meppel, Paradijssluis | ||
Meppel, Israëlitische Begraafplaats | ||
Meppel, Steenwijkerstraatweg | ||
Meppel, Hugo de Grootstraat | ||
Meppel, Burgemeester Knopperslaan | ||
Meppel, Station | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Zuiderlaan Driesprong | ||
Meppel, Jan Tooroplaan |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In 2003 werd op maandag t/m zaterdag overdag als vaste bus gereden tussen Meppel en Assen (in vakantieperioden tot Smilde). In de avonduren en op zondag werd als belbus gereden tussen Meppel en Smilde. In Smilde konden reizigers naar Assen overstappen op lijn 16.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 2 januari 2011 werd de route in Assen gewijzigd. De route door het Centrum kwam te vervallen, voortaan ging de bus rechtstreeks via de Europaweg-Zuid van/naar het Station rijden. Op zondag gingen de ritten voortaan met een 8-persoonsbusje rijden vanwege de geringere bezetting.
Op 8 januari 2012 werd de frequentie buiten de spitsuren, de avonduren en in het weekeinde verlaagd van 1x/uur naar 1x per anderhalf uur, hiervoor in de plaats gingen wel alle ritten altijd van/naar Assen rijden. Omdat de bezetting op zondag op enkele momenten net iets te veel bleek te zijn, werden vanaf deze datum midibussen ingezet i.p.v. kleine busjes.
Op 17 augustus 2014 werd de route door Koedijkslanden in Meppel aangepast. Voortaan werd niet meer in beide richtingen dezelfde route gereden, maar een route in twee richtingen naar het nieuwe eindpunt Jan Tooroplaan.
Op 3 januari 2016 werd de route in Assen weer gewijzigd, voortaan wordt via het Abel Tasmanplein gereden.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Assen (02-2011 - 01-2016)
Halte | ||
Assen, Station | ||
Assen, Zuidhaege | ||
Assen, Kerkplein | ||
Assen, Hoofdlaan De Smelt | ||
Assen, Rotonde Hoofdlaan | ||
Assen, Witterstraat | ||
Assen, Balkenweg |
Voormalige route in Koedijkslanden (... - 08-2014)
Halte | ||
Meppel, Station | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Zuiderlaan/Driesprong | ||
Meppel, Gerard Doustraat | ||
Meppel, Piet Mondriaanstraat | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Piet Mondriaanstraat | ||
Meppel, Gerard Doustraat | ||
Meppel, Zuiderlaan/Driesprong | ||
Meppel, Randweg | ||
Meppel, Reestplantsoen | ||
Meppel, Leonard Springerlaan | ||
Meppel, Station |
Voormalige route in Assen (... t/m 01-2011)
Halte | ||
Assen, Busstation/NS | ||
Assen, Zuidersingel | ||
Assen, Weiersstraat/HEMA | ||
Assen, Nobellaan/Martuariakerk | ||
Assen, Selma Lagerlöflaan | ||
Assen, Maria in Campislaan | ||
Assen, ANWB Carpoolplaats | ||
Assen, Kloosterbrug |